США запросило країни на саміт за демократію оприлюднивши список в якому й Україна

10:16, 24.11.2021
США запросило країни на саміт за демократію оприлюднивши список в якому й Україна

Росію на саміт - США не запросили.

Держдеп США оприлюднив список запрошених країн на віртуальний саміт за демократію, ініційований президентом Джо Байденом.

 

Як інформує УМ, про це 23 повідомили на сайті Держдепу.

 

Серед них є й Україна. Загалом у списку - 110 країн, водночас у ньому немає Китаю, Росії, Туреччини та Угорщини, однак є Тайвань.

 

Віртуальний саміт лідерів демократичних країн світу запланований на 9-10 грудня.

 

За словами Байдена, саміт за демократію «сприятиме активізації зобов'язань та ініціатив за трьома основними темами: захист від авторитаризму, боротьба з корупцією та заохочення поваги до прав людини».

 

Наступного року, «після консультацій, координації та дій», Байден пропонує зібратися на «очний саміт», «щоб продемонструвати прогрес, досягнутий у виконанні взятих на себе зобов'язань».

 

Обидва саміти передбачають участь глав держав, представників громадянського суспільства, благочинних організацій та приватного сектора.

 

Світовим лідерам, за словами Байдена, буде надано «можливість вислухати одне одного і своїх громадян, поділитися успіхами, стимулювати міжнародне співробітництво й чесно поговорити про проблеми, що стоять перед демократією, аби колективно зміцнити фундамент для демократичного оновлення».

 

Як повідомляла УМ, нинішній президент США Джо Байден планує взяти участь у наступних президентських виборах в 2024 році.