У Києві затримано коменданта «Ізоляції» в Донецьку Дениса Куликовського, фото

11:37, 09.11.2021
У Києві затримано коменданта «Ізоляції» в Донецьку Дениса Куликовського, фото

Денис Куликовський («Палич») - був комендантом катівні «Ізоляція» в окупованому Росією Донецьку. (Фото: Фейсбук Станислав Асеев)

У Києві правоохоронні органи затримали бойовика з позивним «Палич», який був комендантом катівні «Ізоляція» в окупованому Росією Донецьку – Дениса Куликовського.

 

Як повідомляє УМ, інформацію про це 9 листопада спершу опублікував український журналіст та автор книги-збірки «В ізоляції», колишній бранець бойовиків «ДНР» Станіслав Асєєв у Фейсбуці.

 

Згодом затримання підтвердили в Офісі генпрокуратури.

 

 

У червні 2014 року в окупованому Донецьку бойовики захопили культурний і мистецький центр «Ізоляція», який розташовується на території колишнього заводу.

 

Після захоплення вони облаштували там військову базу і не дали змоги засновникам вивезти арт-об’єкти та майно фонду.

 

На тому місці бойовики організували незаконне утримання мирних жителів і полонених Збройних сил України. Вони жорстоко поводились з полоненими, застосовували до них психологічне та фізичне насильство, катували та примусово залучали до праці.

 

Зокрема, в «Ізоляції» утримували журналіста Станіслава Асєєва, якого звільнили з полону в грудні 2019 року.

 

За даними Офісу генпрокурора, наразі викрито ключовий керівний склад незаконного місця позбавлення волі та основні виконавці злочинів, вчинених там.

 

Загалом вже 15 фігурантам заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни на території «Ізоляції» та встановлено близько 170 постраждалих.

 

На тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях восьмий рік поспіль підконтрольні Росії бойовики катують цивільних людей, журналістів, волонтерів та військових.

 

За даними заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова, на території окупованого Донбасу діє або діяло понад 160 катівень.

 

Як повідомляла УМ, на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях восьмий рік поспіль підконтрольні Росії бойовики катують цивільних людей, журналістів, волонтерів та військових. На території окупованого Донбасу діє або діяло понад 160 катівень.