На Донбасі бойовики облаштували понад 160 катівень

13:43, 08.11.2021
На Донбасі бойовики облаштували понад 160 катівень

Зступник генпрокурора України Гюндуза Мамедова розповів про 160 катівень на Донбасі. (Фото: сайт ГПУ)

На тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях восьмий рік поспіль підконтрольні Росії бойовики катують цивільних людей, журналістів, волонтерів та військових.

 

На території окупованого Донбасу діє або діяло понад 160 катівень.

 

Як інформує УМ, про це заявив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.

 

У Донецькій області відомо про 90 таких незаконних в’язниць, у Луганській — про 70.

 

«Більша частина катівень з’являлися стихійно. Незаконні збройні формування ще на початку конфлікту створювали свої «бази» у різних адміністративних будівлях, захоплювали приватні та державні підприємства, наприклад, готелі, склади «Нової пошти» чи приміщення «Артемвугілля», та у цих же місцях тримали місцевих жителів, які намагались протистояти режиму псевдореспублік або ж навіть просто проходили повз ці об’єкти», — зазначив Мамедов у колонці для «Радіо Свобода».

 

За його словами, для катівень представники незаконних збройних формувань не гребували використовувати й підвальні приміщення дитячих садків та навчальних закладів.

 

Мамедов пояснює, що окремі ватажки іррегулярних формувань мали власні «підвали», щоб залякуючи і знущаючись над людьми, закріпити свою владу.

 

Тобто вони психологічно та фізично пригнічували людей, щоб залякати їх і з меншим опором встановити контроль над територією.

 

«Незаконні збройні формування «ДНР» і «ЛНР» утримували і утримують людей у нелюдських умовах: без води, повітря, нормального харчування, можливості для справляння фізіологічних потреб, без медичної допомоги. Вони застосовують фізичне та психологічне насильство, зокрема, імітації розстрілів», — наголосив заступник генерального прокурора.

 

Він додав, що подібним тортурам піддають і людей в окупованому Росією Криму.

 

У червні прокуратура повідомила про підозру керівнику й організатору вʼязниці «Ізоляція» в Донецьку.

Раніше розслідувачі Bellingcat встановили особи трьох росіян, причетних до тортур у вʼязниці «Ізоляція» — концтабору «МДБ ДНР» на базі артплатформи «Ізоляція» в Донецьку. Це уродженці Донеччини Юрій Кривонос, Володимир Бутенко та Руслан Єрьомічев.

 

Як повідомляла УМ, російські окупанти 7 листопада пошкодили газогін високого тиску поблизу села Нижнє Щастинського району Луганської області.