Дискримінації у сфері охорони здоров'я з боку виконавчої влади - відкритий лист АПМЗУ
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
Правоохоронці під час перевірок можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат. (Фото Нацполіції)
Міністерство охорони здоров’я відреагувало на масові відео і публікації у соцмережах про те, що мовляв, перевірки COVID-сертифікатів чи довідок про вакцинацію у громадян є незаконними, оскільки тим самим нібито розголошується медична таємниця та порушуються права громадян.
У МОЗ це заперечують, оскільки медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію жодних таких відомостей немає.
Як повідомляє Україна молода, відповідні роз’яснення опубліковано на сайті МОЗ України.
Дехто навіть сперечається із правоохоронцями, екіпажем транспорту чи співробітниками громадських закладів з приводу вимоги пред’явити документ про вакцинацію.
Втім, у міністерстві зазначають, що правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.
«Відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає», - йдеться у повідомленні.
У МОЗ наголошують, що норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документа про щеплення.
Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на «червоному» рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.
Тобто у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документа про щеплення або негативного тесту на COVID-19.
Як повідомляла «УМ», український актор Андрій Федінчик поглузував з новин про смертність від коронавірусу: він ліг у труну ще й вилаявся на адресу хвороби.
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
Листування з особами, які пов'язані з працівниками ДБР, прокуратури області та митницею виявили в телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. >>
В Україні стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин, у межах якого ветеринарним лікарям відкрили авторизацію. >>
Одному з підрозділів Національної гвардії, який зараз захищає Україну, черкащани передали на фронт сучасний мобільний шпиталь. >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
На отриманні хабаря у $2 тисячі в Києві правоохоронці затримали заступницю голови Центральної МСЕК, яка обіцяла військовозобов’язаному за цю суму оформити інвалідність. За даними джерел "Української правди" у правоохоронних органах, йдеться про 54-річну Ліану Левченко. >>