путін пропонує Заходу обрати об’єкт для ураження в Києві
Володимир Путін знову повторив погрози ракетою "Орешник" для України. >>
Офіційний Будапешт не визнає існування молдовської мови і вважає, щодержавною мовою Молдови є румунська. (facebook.com/klausiohannis)
Офіційний Бухарест звернувся до Києва з проханням відмовитися від визнання молдовської мови, якої, на думку румунської влади, не існує.
Уряд Румунії нагадує, що відповідно до декларації про незалежність Молдови від Радянського Союзу, вказувалося, що державною мовою цієї країни є румунська, а не молдовська.
Як передає Україна молода, про це заявляє МЗС Румунії за підсумками зустрічі держсекретаря Дан Некулаеску із заступником керівника Офісу президента України Ігорем Жовквою.
Дана зустріч відбулася ще у четвер. Втім, на сайті Офісу президента у повідомленні про зустріч відсутня будь-яка згадка про прохання румунської сторони.
Тоді як румунське МЗС повідомляє, що пан Некулаеску наголосив на важливості забезпечення умов для повноцінного функціонування румунсько-української змішаної міжурядової комісії з питань захисту осіб, які належать до національних меншин, до призначення нового співголови та співсекретаря українською стороною.
"Держсекретар Дан Некулеску повторив у цьому контексті вже направлений до української сторони запит щодо офіційного визнання відсутності так званої "молдовської мови", - йдеться у повідомленні.
Зауважимо, що Декларація про незалежність Молдови від Радянського Союзу, прийнята в 1991 році, передбачала, що державною мовою в Молдові є румунська.
Проте Україна керується Конституцією Молдови, яка в статті 13 визначає "молдавську мову" як національну мову країни. Стаття була введена в 1994 році проросійськими Аграрною та Соціалістичною партіями.
У грудні 2013 року Конституційний суд Молдови постановив, що текст декларації про незалежність має перевагу над положеннями конституції.
Як повідомляла "УМ", Україна, Молдова і Грузія домовилися спільно рухатися до вступу в ЄС.
Володимир Путін знову повторив погрози ракетою "Орешник" для України. >>
Аби Україна могла вистояти проти агресії рф, міжнародні партнери надають суттєву допомогу, й наша країна докладе всіх зусиль, аби наступного року бути достатньо сильною для справедливого завершення війни шляхом дипломатії. >>
За програмою Ukraine Facility Україна отримала 4,1 млрд євро від Європейського Союзу – це вже другий регулярний платіж, виділений Європейською комісією в межах цього інструменту. >>
Центр ремонту важкої військової техніки для ЗСУ Німеччина вирішила перенести зі Словаччини через проблеми з організацією роботи та негнучкість процесів на території союзника по НАТО. >>
Про значне скорочення постачання безпілотників оголосив Китай. Крім того, китайські виробники почали обмежувати продажі в США та Європі ключових компонентів. Це може вплинути на хід війни в Україні, де дрони відіграють ключову роль у боротьбі проти рф. >>
Міністерство закордонних справ України висловлює солідарність із Румунією на тлі безпрецедентної гібридної атаки Росії проти румунської демократії, про яку свідчать розсекречені цього тижня румунською владою дані. >>