Московський механізм: ОБСЄ розслідує мілітаризацію українських дітей
Московський механізм для розслідування фактів індоктринації та мілітаризації росією українських дітей, задіяли понад 40 держав ОБСЄ. >>
Марселу Ребелу де Соуза призначив дострокові вибори до португальського парламенту на 30 січня. (Фото: Armando Franca / АР))
Президент Португалії у четвер 4 листопада ввечері розпустив парламент і призначив дострокові вибори на 30 січня.
Як інформує УМ, про це повідомило агентство Reuters.
Минулого тижня парламент відхилив законопроєкт про бюджет соціалістичного уряду меншості на наступний рік, покінчивши з шістьма роками відносної політичної стабільності за урядування Антоніу Кошти.
"Це єдиний спосіб дозволити португальцям вирішувати, чого вони хочуть у найближчі роки", - сказав у телевізійному зверненні президент Марсело Ребелу ді Соза.
Колишні ліві союзники соціалістів, Лівий блок і комуністи, а також усі праві партії відхилили бюджет. Ребелу ді Соза сказав, що відсутність підтримки залишила правлячу партію "наодинці".
Соціалістична партія, яка прийшла до влади в 2015 році і досягла стабільного економічного зростання після чотирьох років жорстких заходів економії, могла приймати закони за домовленістю з лівими союзниками.
Багато португальців вважають, що дострокове голосування лише поглибить політичний глухий кут.
Опубліковане раніше в четвер опитування, проведене Aximage, показало, що 54% з 803 респондентів вважають дострокові вибори поганими для країни, а 68% вважають, що жодна партія не отримає більшість місць у парламенті.
Підтримка соціалістів мало змінилася з 2019 року, коли на національних виборах вони виграли з результатом 36%. Правоцентристські соціал-демократи займають друге місце з приблизно 27%.
Єдина партія, яка має явну користь від виборів, – це ультраправа "Чега", яка може стати третьою за потужністю силою в парламенті. Але політологи вважають її занадто токсичним потенційним партнером для будь-якої іншої партії.
Як повідомляла УМ, свого часу в Лісабоні урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку.
Московський механізм для розслідування фактів індоктринації та мілітаризації росією українських дітей, задіяли понад 40 держав ОБСЄ. >>
У четвер, 14 травня, Вищий антикорупційний суд відправив екскерівника Офісу президента Андрія Єрмака під варту на два місяці з альтернативою застави у 140 мільйонів гривень. >>
Про підозру у справі легалізації 460 млн грн на елітному будівництві під Києвом.повідомили ексочільнику Офісу Президента. >>
Європейський Союз, попри публічні погрози кремля знову гатити по Києву, не змінить своєї позиції та присутності в столиці України. >>
Про колективну відставку оголосило Міжнародне журі 61-ї Венеційської бієнале. >>
Прокурори Офісу Генерального прокурора разом зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України у взаємодії з правоохоронними органами кількох держав провели міжнародну операцію, у межах якої припинено підготовку тяжких і особливо тяжких злочинів у країнах ЄС. Встановлено виконавців, посер >>