Карантин: Осінні канікули у школах можуть продовжити до місяця

09:28, 15.10.2021
Карантин: Осінні канікули у школах можуть продовжити до місяця

Ситуація із захворюваністю школярів відрізняється в різних областях. (facebook.com/lyceum3.irpin)

Міністерство охорони здоров'я не виключає продовження осінніх канікул щонайменше на місяць через COVID-19.

 

Як передає Україна молода, про це сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

 

"Поки що вирішується, скоріш за все вони (канікули - ред.) будуть трошки продовжені. Але ми не розраховуємо, що вони будуть доволі тривалими. Зазвичай вони тривають впродовж двох тижнів, ми зараз дискутуємо про термін 3-4 тижні", - сказав пан Кузін в ефірі Українського радіо

 

За його словами, на сьогодні на стаціонарному лікуванні через ковід перебувають 607 дітей, і це 21% від кількості ліжок, які були виділені під ковід на педіатричному напрямку. Тепер є майже 2800 ліжок.

 

Пан Кузін наголосив, що ситуація із захворюваністю школярів відрізняється в різних областях. Так, нині дуже багато класів закривається на карантин через випадок захворювання учня або вчителя.

 

За його словами, рішення комісії ТЕБ та НС рекомендувати розпочати осінні канікули в школах з 18 жовтня, було прийнято в тому числі задля зменшення тягаря на медичну систему в тих областях.

 

"Сумарний внесок школярів, педагогів, закладів освіти в епідемічний процес це близько 10-15%. За рахунок такого рішення ми намагаємося зменшити тягар як на систему охорони здоров'я, так і потенційно по тих областях, які мають понаднормове навантаження, дещо розвантажити їх. На наше переконання, і, до речі, МОН також підтвердило це, ми вирішили спрацювати разом, перенести їх на тиждень раніше, тому сподіваємося, що це буде одним з дієвих протиепідемічних заходів національного рівня", - сказав Кузін.

 

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я рекомендувало Міністерству освіти та науки, з огляду на зростання захворюваності на COVID-19 та погіршення епідситуації в країні, оголосити в школах осінні канікули з 18 жовтня.

 

Як повідомляла "УМ", понад 14 млн щеплень від COVID зробили від початку кампанії з вакцинації в Україні станом на 14 жовтня.