Рашисти завдали авіаудару по Харкову та області: є постраждалі та руйнування
Російські війська увечері 3 листопадазавдали авіаційного удару по Харкову. Постраждали щонайменше 13 людей. >>
Наразі перейти на контрольовану територію зможуть тільки люди з попередньо сформованих списків та за наявності певних причин. (Фото Дерприкордонслужби України)
Окупаційна адміністрація самопроголошеної «ЛНР» змінила правила пропуску через КПВВ «Станиця Луганська». З 9 жовтня указом ватажка «ЛНР» Пасічника скасовано норму про те, що мешканці окупованих районів можуть раз на місяць виїжджати на підконтрольну Україні територію.
Наразі перейти на контрольовану територію зможуть тільки люди з попередньо сформованих списків та за наявності певних причин. Виїхати з «ЛНР» можна буде лише за списками, які сформує т.зв. «робоча группа», та за наступних підстав: для лікування, для навчання, для догляду за близьким родичем і для поховань.
Як уточнила «міністр охорони здоров’я ЛНР» Наталія Пащенко, дані заходи будуть діяти як мінімум 10 листопада 2021 року. За її словами, посилення пропуску стосуються й пенсіонерів, які регулярно перетинають КПВВ для отримання українських виплат.
Ці заходи окупанти пояснюють необхідністю боротьби з коронавірусом.
Утім зазначу, що розгорнутий окупантами комплекс заходів начебто для протидії епідемії коронавірусу, насправді має на меті виявити канали витоку інформації про військово-політичну ситуацію в ОРДЛО на користь України.
Варто нагадати, що аналогічний комплекс оперативних заходів був запроваджений окупаційною владою у червні 2020 року. Тоді це співпало по часу із інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про передислокацію окремих підрозділів ЗС РФ з території РФ натериторію окупованих районів Луганської області і підготовки проросійськими бойовиками нових збройних провокацій у Луганській області. Ця інформація пізніше була підтверджена місією ОБСЄ.
Нинішня ситуація небезпечна ще і тому, що проходять батальйонно-тактичні навчання бойовиків на території всіх без винятку полігонів, а саме: «лутугинських таборів» (біля селищ Мирне, Круглик і Шимшинівка) та с. Бугаївка.
За інформацією спостерігачів місії ОБСЄ, на полігоні, розташованому поблизу населеного пункту Бугаївка, за даними повітряного спостереження виявлено: танки невстановленого типу - 26 од.; бойові броньовані машини - 71 од.; самохідні гаубиці невстановленого типу - 17 од.; буксирувані гаубиці невстановленого типу - 11 од. На полігоні поблизу населеного пункту Круглик (31 км на північний захід Луганська) виявлено: танки не встановленого типу - 55 од.
На полігоні поблизу населеного пункту Мирне (28 км на північний захід Луганська) виявлено: самохідні гаубиці невстановленого типу - 10 од.; буксирувані гаубиці невстановленого типу - 16 од.; бойові броньовані машини - 79 од.
Крім того, на щастинському та первомайсько-стаханівському напрямку була зафіксована передислокація живої сили, важкої бронетехніки і ствольної артилерії.
Звертаю увагу, що проведення цих батальйонно-тактичних навчань було «прикрите» інформаційними вкиданнями ватажка «ЛНР» Леоніда Пасічника про перенесення проведення військових зборів резервістів. Згідно з «указом» Пасічника, «навчальні військові збори перебуваючих у запасі» відбудуться з 11 по 15 жовтня. Раніше були оголошені терміни зборів в період з 4 по 8 жовтня 2021 року.
Показово, що саме з 10 жовтня, тобто, напередодні проведення військових зборів, встипули в силу нові правила пропуску через КПВВ «Станиця Луганська».
За інформацією речниці Луганського прикордонного загону Тетяни Летошко, станом на 10:00 11 жовтня на КПВВ «Станиця Луганська» до окупованої території було пропущено 298 людей. Однак до КПВВ з боку окупованої території не прослідувала жодна особа.
Російськими спеціальними службами і їхніми місцевими посіпаками задіяно комплекс оперативних заходів з метою унеможливлення витоку інформації про передислокацію підрозділів ЗС Росії безпосередньо до лінії розмежування. Це головна причина зміни правил пропуску через КПВВ «Станиця Луганська».
Російські війська увечері 3 листопадазавдали авіаційного удару по Харкову. Постраждали щонайменше 13 людей. >>
У Києві внаслідок атаки "Шахедів" було пошкоджено корпус та гуртожиток університету ім. Тараса Шевченка. >>
У Київські області в п’яти районах фіксуються пошкодження внаслідок збиття уночі на 3 листопада російських цілей. >>
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликає партнерів допомогти Україні у захисті від терору після чергової атаки російських дронів. >>
У Харкові російська армія увечері п’ятниці, 1 листопада, завдала удару по місцю дислокації поліцейських. Унаслідок цього загинув поліцейський, ще 46 осіб, серед них поліцейські, поранені. >>
У Святошинському районі Києва, в ніч на 2 листопада, внаслідок влучання уламків безпілотника виникла пожежа в житловому будинку постраждало двоє людей. >>