ЄС не збирається накладати санкції проти українських олігархів-корупціонерів

15:00, 24.09.2021
ЄС не збирається накладати санкції проти українських олігархів-корупціонерів

Речник Єврокомісії Петер Стано озвучив наміри європарламентарів.

В Європейському союзі поки не розглядається питання запровадження санкцій проти олігархів з України, як це рекомендувала у своєму звіті Європейська аудиторська палата.

 

Як інформує УМ, про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано на брифінгу у Брюсселі.

 

«Боротьба з корупцією в першу чергу в інтересах України. Уряд і президент Зеленський знають, що це їхнє зобов’язання, це те, що ми регулярно обговорюємо. І не обов’язково говорити про санкції, ми маємо дуже сильний інструмент – Угоду про асоціацію. В рамках цієї угоди ми обговорюємо всі проблеми і виклики, і ми підтримуємо боротьбу з корупцією, а також із феноменом зростання впливу олігархів. Санкції тільки один з інструментів, який може бути використаний в такій ситуації», - сказав, зокрема, Стано.

 

Аудитори серед іншого рекомендували розробити модель запобігання того, щоб окремі українці, яких підозрюють у великій корупції, могли в'їжджати в ЄС і користуватися там своїми активами.

 

Стано нагадав, що для рішення щодо санкцій існують визначені процедури обговорення між країнами-членами і для їх запровадження необхідне одностайне рішення.

 

У Єврокомісії також відзначили ухвалення Верховною радою ухвалення закону про олігархів.

 

«Ми віддаємо належне намаганням президента Зеленського протидіяти цьому феномену і впливу олігархів, який є дуже значним в економічному і політичному житті України. На нашу думку, це крок вперед, але звичайно, треба буде подивитися, як він буде імплементований. Також ми хотіли б побачити зміцнення вже існуючих інституцій», - сказалав свою чергу, речниця, Ана Пізонеро.

 

Вона повторила думку свого колеги, що в Єврокомісії «зараз не можуть будувати гіпотези щодо санкцій проти певних осіб у майбутньому».

 

Нагадаємо, що Європейської аудиторська палата у своєму звіті заявила, що в Україні як і раніше широко поширені велика корупція, а підтримка ЄС і вжиті заходи не принесли очікуваних результатів.