У Мінську завершено розслідування кримінальної справи відносно українця за участь у протестних акціях

17:01, 16.09.2021
У Мінську завершено розслідування кримінальної справи відносно українця за участь у протестних акціях

Режим Лукашенка може позбавити українця волі на 4 роки за участь у протестних акціях. (Фото: Слідчий комітет республіки Білорусь)

У Білорусі судять 32-річного громадянина України за участь у торішніх протестах проти режиму Олександра Лукашенка. Він нібито наносив на будівлі «зображення протестного характеру» за допомогою трафаретів і створив відповідний чат в Telegram.

 

Як інформує УМ, про це 16 вересня повідомив Слідчий комітет республіки Білорусь на своєму сайті.

 

Слідчий комітет повідомив, що завершив розслідування щодо українця і передав матеріали до суду.

 

За даними слідства, що чоловік брав участь в акціях з 30 серпня 2020 року і майже весь вересень. На стінах будівель він нібито залишив 27 написів і зображень. За це його судитимуть за трьома статтями — порушення громадського порядку, оскверніння будівель і псування майна, а також співучасть у злочині. Громадянину України загрожує до 4 років позбавлення волі.

 

 

Як повідомляє правозахисний центр «Вясна», обвинуваченого звуть Михайло Ференець. У Білорусі він живе з 2012 року. Його затримали 16 вересня минулого року і планували вислати, але потім це рішення призупинили. Пресслужба МВС тільки через сім місяців, 20 квітня, повідомила про затримання Ференця і опублікувала «покаянне відео».

 

За даними «Вясни», судити українця почали в закритому режимі 10 вересня.

 

Зауважимо, що в Білорусі після придушення протестів 2020 року режим Олександра Лукашенка активно карає всіх, хто виступав проти чинної влади і силовиків.

 

У вересні в Барановичах вчителька отримала 2 роки позбавлення волі за коментар під фото міліціонера, а в Мінську дівчину оштрафували майже на $1 000 за біло-червоне волосся.