Очі для «Бука»: ЗСУ прийняло на озброєння станцію виявлення «Фенікс-1»

13:05, 15.09.2021
Очі для «Бука»: ЗСУ прийняло на озброєння станцію виявлення «Фенікс-1»

Станція виявлення «Фенікс-1» "заступила" на службу до ЗСУ. (Фото: сайт Міноборони)

На замовлення Міністерства оборони України Казенне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Іскра» розробило трикоординатну радіолокаційну станцію виявлення 80К6КС1 «Фенікс-1».

 

За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, розробку здійснено в рамках модернізації радіолокаційної станції 79К6 для її застосування у складі зенітного ракетного комплексу «Бук-М1». Після низки успішних випробувань «Фенікс-1» було прийнято на озброєння Збройних Сил України.

 

Як інформує УМ, про це 15 вересня повідомило Міноборони на своєму вебсайті.

 

««Фенікс-1» буде очима наших дивізіонів протиповітряної оборони, у яких на озброєнні стоять комплекси «Бук-М1» та підрозділів радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України. Це сучасна розробка, що дозволяє автоматизовано виявляти і розпізнавати державну належність, класи та типи повітряних об’єктів, а також пеленгувати джерела активних шумових перешкод. Завдяки з’єднанню в єдину розвідувально-ударну систему зросте ефективність засобів ППО виявляти і уражати повітряні цілі», — заявив, зокрема, Андрій Таран.

 

 

Міністр оборони додав, що отримана інформація з трикоординатної радіолокаційної станції виявлення 80К6КС1 передається на пункт бойового управління та автоматизовані пункти управління радіотехнічних підрозділів. Це дозволить застосовувати підрозділи зенітних ракетних комплексів «Бук-М1» ефективніше.