Кулеба: США цьогоріч надасть Україні партію систем Javelin

12:27, 04.09.2021
Кулеба: США цьогоріч надасть Україні партію систем Javelin

Міністр запевняє, що США не залишать Україну сам на сам з російськими окупантами. (Фото: Фейсбук Dmytro Kuleba)

Україна до кінця 2021 року в рамках військової допомоги США отримає партію бронебійних систем Javelin.

 

Як інформує УМ, про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи результати переговорів президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена у Вашингтоні.

 

«Вище політичне керівництво Сполучених Штатів запевнило президента Володимира Зеленського, що і надалі підтримуватиме український народ та обороноздатність нашої держави. Уже цього року Україна отримає партію бронебійних систем Javelin», — заявив, зокрема, очільник МЗС.

 

Водночас Кулеба не виключив, що Україна зможе вийти на домовленості й щодо інших видів оборонного летального та нелетального обладнання, але відмовився оприлюднити деталі.

 

«Ідеться про додатковий пакет допомоги обсягом $60 мільйонів, який дозволить нам більш ефективно захищатися від агресії РФ, а також рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства, яка визначає амбітні цілі співпраці на наступні пʼять років», — додав міністр.

 

Також Кулеба зазначив, що уряд США виділить додаткові $463 мільйони на реформи в Україні.

 

Нагадаємо, що 1 вересня в Білому домі відбулася зустріч Зеленського і Байдена. Вона тривала трохи понад дві години. За результатами зустрічі пресконференції не було, але обидві сторони опублікували спільну заяву, яка стосується реформ, оборонної допомоги, поглиблення співпраці у військовій і економічній сферах.

 

Зеленський заявив, що задоволений результатом переговорів, а спільну заяву назвав «дуже потужною».

 

Згодом у Кремлі заявили, що під час переговорів Зеленського і Байдена йшлося про «українсько-американську дружбу проти Росії». На думку прессекретаря президента Володимира Путіна Дмитра Пєскова, це може викликати «тільки жаль».