Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Церемонія закриття Олімпіади у Токіо. (Фото olympics.com/tokyo)
Сполучені Штати Америки перемогли на Олімпіаді-2020 у Токіо і посіли першу сходинку в медальному заліку, хоча тривалий час протягом Ігор відставали від Китаю.
Як передає Україна молода, про це свідчать дані медального заліку Олімпійський Ігор на мить завершення у неділю.
На рахунку американців 39 золотих, 40 срібних і 33 бронзові медалі.
Друге місце посів Китай (38—32—18).
Третіми стали господарі Олімпіади японці (27—14—17).
Збірна України посіла лише 44 сходинку в медальному заліку Олімпійських ігор (1 – 6 – 12)
У НОК України на цьому не акцентують, а наводять лише рейтинг загальної кількості нагород (без урахування кількості золота і срібла), згідно з яким Україна здобула 19 медалей і посіла 16 місце.
Українці завоювали 19 медалей цьогорічної Олімпіади: одне золото (Жан Беленюк з греко-римської боротьби), шість срібних медалей та 12 бронзових. У змаганнях брали участь 157 українських олімпійців у 25 видах спорту.
Відтак, українці здобули найменше золотих медалей в історії виступів країни на літніх Олімпіадах.
До цього найгіршою за кількістю медалей була Олімпіада-2000, що відбулася в Сіднеї, - 3 золота і загалом 23 нагороди, а також попередня Олімпіада в Ріо, де ми мали 2 золота і лише 11 нагород.
Найкращий результат із золотими медалями Українська Олімпійська збірна показала в Атланті-1996 - 9, тоді ж також був кращий результат за кількістю медалей - загалом 23. Його змогли повторити в Сіднеї.
Утім, найбільшою загальна кількість медалей була в Пекіні-2008 - 27, але потім п'ять медалей відібрали через допінгові скандали.
Найвище місце в загальному медальному заліку Україна мала в Атланті - 9-те. На попередній Олімпіаді, що відбулася в Ріо, у нас було 31-ше місце, і до Олімпіади, яку проводить Токіо, це був найгірший результат.
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>