«Нова радість стала»: «Укрпошта» анонсувала святковий випуск марок, фото
"Укрпошта" напередодні Різдва презентувала останній поштовий випуск марок у 2024 році – на святковому наборі зображено українські витинанки. >>
Яскравий бучанський О-Fest
«Вісімка нагадує безкінечність – посміхається Богдан Струтинський, керівник Національного академічного театру оперети, або як він ще жартома називається НАТО.
Надворі йде шалена злива, та вона робить міський бучанський парк ще загадковішим і зовсім не заважає урочистому відкриттю О-Fest-2021.
Невеличке містечко під Києвом Буча 26 червня вже увосьме приймало Міжнародний музичний фестиваль оперети, опери та мюзиклу О-Fest-2021 у своєму розкішному міському парку.
Фестивальні події відбувалися у класичному форматі у літньому театрі та у форматі open-air на різних мистецьких локаціях.
Зазвичай фест проходить на початку червня, та цього року через пандемію проведення трішки відклали і він символічно збігся зі святкуваннями до Дня Конституції.
Співорганізаторами фестивалю є Національна оперета та Бучанська міська рада.
Цей тандем співпраці виявився дуже успішним, і вже не перший рік дарує як українцям, так і гостям країни чимало позитивних емоцій, цікавого досвіду та нових вражень.
Цього року О-Fest проводився також за підтримки Київської міської державної адміністрації та департаменту культури КМДА.
В О-Fest-2021 взяли участь зіркові артисти з Австрії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Ірану, Казахстану, Китаю, Литви, Молдови.
Уперше за всю історію фестивалю у концертах виступав представник Словенії.
Румуни цього року не приїхали, проте записали тепле відеоповідомлення.
«Для Національної оперети України О-Fest важливий тим, що дає, перш за все, художнє, професійне зростання артистів, сприяє обміну досвідом, взаємодії вокалістів різних вокальних шкіл із різних країн, – каже Богдан Струтинський. – А для глядачів це прекрасне шоу!
Фестиваль сприяє популяризації жанру оперети, також це ефективна реклама Національної оперети в Україні і у світі. За вісім років свого існування до О-Fest долучилося 30 країн та 117 іноземних вокалістів. Фестиваль класичної музики – ознака високої культури міста, держави. Він звеличує культуру країни».
Дводенна програма фестивалю поєднала цікаві мистецькі акції та розмаїття дитячих розваг.
На локаціях у Бучі були скульптурні експозиції, виставки живопису та графіки, інсталяції сучасного мистецтва, інтерактивні візуальні проєкти. Виступали музиканти, танцювальні колективи, відбувались концерти камерних ансамблів, майстер-класи, театралізовані постановки.
Головною подією фестивалю став Гранд-концерт у літньому театрі у Бучі та 27 червня в оновленій Опереті у Києві, в яких взяли участь іноземні та українські артисти.
Усе було яскраво, красиво, натхненно, а під час концертів публіка почула відомі світові арії та пісні з відомих мюзиклів.
На прес-конференції мер Бучі Анатолій Федорук повідомив приємну новину: наступного року фестиваль заплановано проводити упродовж трьох днів – з п’ятниці по неділю.
Перші два дні фестивальні події відбуватимуться в Бучі – у п’ятницю вечір з хедлайнером, у суботу – репертуарний день, а в неділю – урочисте закриття у Києві біля Арки Дружби народів.
Фестиваль зростає, і в цьому контексті організатори згадали Альфа-Джаз, який поступово перетворився у тижневе свято.
«Ви розумієте, про яку дорожню карту я мрію», – сказав Богдан Струтинський і додав: - Маю великі сподівання. О-Fest теж розширить свій формат, даруючи глядачам класичне оперне мистецтво та яскраві сцени з улюблених мюзиклів цілий тиждень».
Наталя Рудніченко
"Укрпошта" напередодні Різдва презентувала останній поштовий випуск марок у 2024 році – на святковому наборі зображено українські витинанки. >>
У Києві 18 грудня презентували практичний посібник «Переформатування музеїв: Архітектура доступності та безпека колекцій». Його розробили експерти ЮНЕСКО, Національної спілки архітекторів України та Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. >>
В анексованій Ялті на 88-му році життя помер легендарний кобзар Остап Кіндрачук. Про це на сторінці музиканта у «Фейсбуці» повідомили його рідні. >>
До шортлістів 97-ї кінопремії Оскар потрапили два документальні фільми про війну в Україні – це "Порцелянова війна" режисерів Брендана Белломо й Слави Леонтьєва та "Одного разу в Україні" режисерки Бетсі Уест. >>
Уже понад 30 років засновник та головний редактор видання «Факти» Олександр Швець колекціонує порцелянові скульптури, привезені з різних куточків світу. >>
Новий благодійний поштовий набір, який присвятили українським волонтерам сьогодні, 27 листопада, анонсувала "Укрпошта". >>