На провокації Росії Меркель вимагає скоординованої відповіді ЄС

13:53, 24.06.2021
На провокації Росії Меркель вимагає скоординованої відповіді ЄС

Меркель під час виступу у Бундестазі

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель закликала створити механізми для спільної реакції країн ЄС на російські гібридні атаки. Таким чином Євросоюз навчиться «протидіяти гібридним атакам Росії», вважає Меркель. При цьому вона також виступила за переговори між ЄС та Росією, щоб запобігти подальшому погіршенню відносин.

 

Як інформує УМ,  про це вона сказала 24 червня під час виступу у Бундестазі – повідомили в інформагенції dpa.

 

«Події кількох останніх місяців - і не лише в Німеччині - чітко показали, що цього недостатньо, коли ми нескоординовано реагуємо на безліч російських провокацій», - сказала канцлерка Німеччини. При цьому Меркель вимагає чіткої єдиної Євросоюзу стосовно Росії.

 

За словами канцлерки, через територіальну близькість та відповідальність перед «країнами східного партнерства» ЄС повинен «дати співмірну відповідь на російські дії». При цьому голова німецького уряду назвала Україну, Білорусь та країни Західних Балкан.

 

Водночас Меркель вважає за необхідне ініціювання переговорів з Росією з боку ЄС, щоб запобігти подальшому погіршенню відносин. З огляду на російські "провокації" ЄС повинен «шукати прямий контакт з Росією та російським президентом», - зазначила вона, додавши, що Євросоюз тут повинен створити «формати обговорень».

 

За словами канцлерки, нині завдання полягає в розробці «порядку денного спільних стратегічних інтересів» для Росії та ЄС. В якості прикладів Меркель назвала захист клімату, а також вирішення конфліктів у таких країнах, як Лівія та Сирія.

 

Тема відносин з Росією буде однією з головних на порядку денному саміту ЄС, що відбудеться 24-25 червня.