УПЦ МП влаштувала мітинг у Києві

16:23, 15.06.2021
УПЦ МП влаштувала мітинг у Києві

"З нами Бог!"

Прихильники Московського патріархату влаштували 15 червня акцію протесту у Києві.

 

Як інформує УМ, про це повідомили у правоохоронних органах.

 

Мітинг організували священники Московського патріархату під приводом «хресної ходи».

 

Учасники акції заявили, що вимагають від депутатів зберегти за московською церквою назву «Українська православна церква».

 

Протестувальники  принесли плакати з написами “З нами Бог”, “Від Бога правди не сховаєш”, “Ми теж громадяни України”, “Віру вибирають не політики, а віряни”.

 

Учасники акції заявили, що передадуть депутатам звернення щодо скасування законів №2662-VIII (про примусову зміну назви церкви) і 2673-VIII (церковне рейдерство).

 

Після цього вони попрямували до Офісу президента й пообіцяли, що передадуть таке ж звернення Володимиру Зеленському.

 

Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року Верховна Рада проголосувала за проєкт закону про перейменування Української православної церкви. Зокрема, передбачалося, що УПЦ МП повинна вказати свою приналежність до Росії.

 

Наразі абревіатура УПЦ офіційно закріплена за Київською митрополією Української православної церкви (Православної церкви України).

 

Проте Московська церква не збирається змінювати назву, як зобов’язує закон. Прихильники церкви вирішили за допомогою мітингів скасувати закони, прийняті попереднім скликанням Ради та підписані п’ятим президентом Петром Порошенком.

 

Також нагадаємо, що Олександрійський Патріархат фактично визнав автокефалію Православної церкви України.

 

Раніше Священний Синод Елладської православної церкви підтвердив канонічність надання Православній церкві України (ПЦУ) автокефалії і надав право архієпископу Афінському вирішити питання її визнання.

 

15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий собор православних церков, на якому вибрали першого предстоятеля Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (в миру – Думенко Сергій Петрович).