У бою за Україну загинув фінський медик-доброволець «Сіпа»
У бою на сході України загинув фінський медик-доброволець на позивний "Сіпа". >>
Меркель та інші провідні політики були під "прицілом" США...
Агентство національної безпеки (підрозділ Міністерства оборони в складі національної розвідки США )— використовувало співпрацю зі Службою військової розвідки Данії для стеження через данські комунікаційні кабелі за провідними політиками в Німеччині, Швеції, Норвегії та Франції. У цьому списку, зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Як інформує УМ, про це йдеться у спільному розслідуванні данської телерадіокомпанії DR зі шведською телемовною організацією SVT, норвезьким мовником NRK, німецькими Süddeutsche Zeitung, NDR, WDR і французькою Le Monde.
Журналісти впродовж кількох місяців зустрічалися з девʼятьма різними джерелами, які мали доступ до секретної інформації розвідки Данії і незалежно один від одного підтвердили оприлюднені дані.
Служба військової розвідки Данія провела своє внутрішнє розслідування під кодовою назвою «Операція Дунхаммер». Висновки робочої групи охоплюють період з 2012 по 2014 роки і були передані керівництву данської розвідки у 2015 році.
Також журналісти дізналися, що розслідування у розвідці проводили таємно від АНБ за участю чотирьох хакерів і аналітиків, які вивчали специфіку взаємодії датсько-американських профільних служб.
За даними видань, АНБ стежило за Меркель, а також на той час главою Міністерства закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром і лідером опозиції Німеччини Пеером Штайнбрюком.
Крім того, АНБ прослуховувало політиків з Франції, Швеції та Норвегії, але їхні імена джерела не розкрили. Також журналісти не змогли встановити точну кількість чиновників, яких прослуховували. Співрозмовник видання лише уточнив, що це політики з таких сфер, «у яких спецслужби зазвичай зацікавлені».
Журналісти зазначають, що висновок зі звіту «Дунхаммер» полягає в тому, що АНБ цілеспрямовано збирало дані щодо низки європейських чиновників у рамках дансько-американської співпраці.
У розслідуванні видань також йдеться, що АНБ перехоплювала все, що йшло через данські кабелі, у тому числі, текстові повідомлення і телефонні дзвінки. Одне з джерел журналістів назвало інцидент як «найбільший розвідувальний скандал в історії Данії».
Нагадаємо, у 2015 році під час кібератаки хакери вкрали 16 Гб даних німецького Бундестагу, зокрема, йдеться, про електронні листи Ангели Меркель за 2012—2015 роки. Експерти вважають, що до викрадення листування у 2015 році причетні російські хакери.
А у жовтні 2020 року Євросоюз і США запровадили санкції проти двох росіян і 85-го Головного центру спецслужб Генштабу Збройних сил Росії за масштабну кібератаку на Бундестаг.
У бою на сході України загинув фінський медик-доброволець на позивний "Сіпа". >>
У ніч на 25 листопада в результаті операції ГУР МО безпілотники уразили об’єкт паливно-енергетичного комплексу в Калузькій області рф. >>
Цей страшний злочин підірвав здоровʼя Ющенка, перший рік його президентства був пеклом, з постійними лікарнями і десятками операцій. Але він вистояв, зробив все, для усвідомлення суспільством трагедії Голодомору, відстоював проєвропейський вектор розвитку країни >>
Українська спортсменка, 17-річна Жанна Глухова, встановила два рекорди України на першому етапі Кубку світу-2024/25 у норвезькому Ліллехаммері. >>
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
Для участі в бойових діях в Україн - росія завербувала сотні єменців. Їх привезли в результаті тіньової операції з торгівлі людьми. >>