Керівників «Конча-Заспи» і Голосіївського парку спіймали на хабарі

10:38, 27.05.2021
Керівників «Конча-Заспи» і Голосіївського парку спіймали на хабарі

Під час затримання посадовців Конча-Заспи. (Фото ДБР)

Київська міська прокуратура заявляє про затримання на хабарі керівників лісопаркового господарства «Конча-Заспа»та парку «Голосіївський».

 

Як інформує УМ, про це 27 травня повідомила пресслужба прокуратури.

 

«На одержанні неправомірної вигоди викрито виконувачів обов’язків директорів КП "Лісопаркове господарство "Конча-Заспа" "Київзеленбуду" та Національного природного парку "Голосіївський" (ч. 3 ст. 368 КК України)», - сказано, зокрема, у повідомлені.

 

 За даними слідства, керівник "Конча-Заспи" вимагав та одержав від підприємця 4 тисячі доларів за погодження облаштування мотузкового парку на території КП.

 

У свою чергу, посадовець НПП "Голосіївський" вимагав та одержав від цього ж підприємця 54 тисячі гривень за прискорення укладання договору для здійснення цієї діяльності.

 

Повідомляється, що обох посадовців затримали: керівника КП "Лісопаркове господарство "Конча-Заспа" – під час одержання другої частини хабаря у 3 тисячі доларів, а в.о. директора НПП "Голосіївський" – під час одержання усієї суми хабара.

 

Вирішується питання про повідомлення затриманим підозри та обрання їм запобіжних заходів.Слідчі дії тривають.

 

 Згідно з сайтами підприємств, директором НПП "Голосіївський" є В’ячеслав Потапенко, керівником ЛПГ "Конча-Заспа" – Іван Щербей. 

 

Водночас у соцмережі Facebook повідомляють, що затримали Андрія Хрутьбу, який нещодавно – після звільнення Потапенка – став в.о. директора Голосіївського парку.

 

Хрутьба до того очолював відділ еколого-освітньої роботи НПП "Голосіївський" і раніше повідомляв про знищення дерев у парку заради забудови, ініціював петиції за збереження парку.

 

Користувачі соцмережі заявляють, що знають Хрутьбу як "борця за чисте довкілля, збереження і відновлення природи", "як порядну і чесну людину, яка зробила для екології більше за всіх разом взятих міністрів екології".

 

Друзі Хрутьби переконані, що це "підстава" і "помста" колишнього "корумпованого керівництва парку".

 

Також вони повідомляють, що о 12:00 27 травня Голосіївський суд обиратиме запобіжний захід Хрутьбі.