Господньої ласки — на довгії літа, дай Боже. Різдвяно-новорічні традиції у третій рік великої війни
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>
Бігборд до Дня Героїв у Покровську Донецької області.
День Героїв або Свято Героїв відзначають щороку на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.
Наразі День Героїв не є офіційним державним святом, але усе частіше відзначається органами місцевої влади в Україні.
Так, День Героїв широко святкується, зокрема, на Галичині, де до нього приурочуються офіційні урочистості. З 2014 року відбулось значне поширення святкувань в центральних та східних регіонах України.
Про це інформує Україна молода в неділю.
Зокрема, у Києві 23 травня відбулася панахида та покладання квітів біля меморіального знаку Героям Небесної сотні, також урочисто вшанували борців за Незалежність України біля Стіни пам’яті Михайлівського собору.
У столичних заходах вже традиційно беруть участь родини Героїв Небесної Сотні, родини полеглих учасників АТО й ООС, учасники цих бойових дій, учасники Революції Гідності, небайдужі кияни.
Організатори: громадська організація «Родини «Небесної сотні», Київський міський центр допомоги учасникам Антитерористичної операції, Всеукраїнська Громадська організація «Об’єднані війною. 90-й батальйон», Національний музей Революції Гідності.
Національно-патріотичні організації досі домагаються встановлення Дня Героїв офіційним державним святом.
ДОВІДКА «УМ»
День Героїв відзначають вже восьмий десяток років. У суворі роки збройної боротьби Других Визвольних Змагань проти радянської та нацистської окупації, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв.
Сумне свято було приурочене до 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Провідника ОУН Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що "саме у травні пішли з життя кращі сини України XX століття": Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.
До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу.
Від 2014 року свято потроху починає визнаватися державними та самоврядними органами, проходять культурно-масові заходи, організовані владою. Після початку новітньої російської агресії в цей день вшановують пам'ять про загиблих в ній захисників України.
В сучасному вигляді День Героїв відзначається 23 травня, але святкові та пам'ятні заходи проходять весь тиждень, на який припадає свято. Для зручності та якомога більшої участі, масові заходи, почасти, відбуваються в п'ятницю, суботу та неділю, що настає після свята. Львівська обласна рада прийняла рішення про святкування в четверту неділю травня.
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>
Свято наближається, а ціни стрімко зростають: за розрахунками науковців Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», котрі використали дані Мінфіну, святковий стіл-2025 обійдеться родині з чотирьох осіб у близько 3 тис. 594,05 грн, що на 24,8% дорожче, ніж минулого року. >>
Найбільший в Україні тризуб із 340 дідухів встановили у Львові, його висота – понад 7 метрів. >>
У День працівників дипломатичної служби України, сьогодні, 22 грудня, з ініціативи міністра закордонних справ України Андрія Сибіги МЗС представило спеціальний онлайн-портал "Дипломатичний е-Архів". >>
У Наньчані, провінція Цзянсі, китайські археологи виявили лускаті обладунки в могилі Лю Хе, правителя Хайхуна, з династії Західна Хань (206 р. до н. е. — 25 р. н. е.). >>
Шануючи традиції, в передріздвяні та новорічні дні, Національний банк випустив нову пам’ятну монету “Новорічна іграшка” - її презентував Голова НБУ Андрій Пишний. >>