Ілля Кива, народний депутат з «Опозиційної платформи — За життя», який віднедавна став кандидатом наук з державного управління, після успішного захисту дисертації, «заднім числом» з’явився серед авторів збірок наукових матеріалів.
Як інформує УМ, про це йдеться у новому розслідуванні проєкту Bihus.info.
У своїй дисертації Кива вказав виступи на двох науково-практичних конференціях Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП).
Проте, як показало розслідування проєкту, матеріалів Киви насправді не було у вказаних у дисертації джерелах.
Проте вже наступного дня після появи розслідування, на офіційному сайті МАУП несподівано з’явилися «розширені збірники» з цих науково-практичних конференцій, у яких вже був Кива, зазначається в останньому розслідуванні Bihus.info.
Окрім матеріалів Киви, у «розширеному збірнику» з’явилася також праця його однопартійця по ОПЗЖ — Віктора Чорного, який приходив підтримати Киву на захист дисертації.
Проректор МАУП Сергій Храпатий продемонстрував журналістам паперові версії цих збірників, у яких матеріалів Киви немає, тобто на сайті академії деякий час була опублікована підробка.
«Виявивши цю підробку, ми підроблені матеріали зняли, і тут зараз висять ті, які офіційно переведені з архіву бібліотеки,» — зазначив Харпатий.
Щодо причин появи фейкових збірників, то, за словами Харпатого, вранці наступного дня післяо бнародування журналістського розслідування адміністратору сайту прийшов електронний лист із записом: «велике прохання дуже швидко тут розмістити матеріали цих двох конференцій».
«Цей лист він отримав від особи, яка працювала раніше в МАУП, мала певним чином відношення до низки конференцій, наукових видань, які тут видавалися, тому він не викликав у чисто технічного співробітника якогось сумніву, і він ці матеріали розмістив», — наголосив Харпатий.
Нагадаємо, 26 квітня Кива зі скандалом захистив свою дисертацію на тему «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)».
Захист відбувся у державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості.
Президент Володимир Зеленський своїм указом від 22 листопада ввів у дію рішення РНБО про нові санкції та позбавлення державних нагород держзрадників. Серед них — колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ та Генпрокуратури, прокурори, артисти, російські політичні, релігійні та культурні діячі >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ставати народним депутатом не збирається співзасновник освітньої платформи України Prometheus Іван Примаченко попри рішення, яке оголосила Центральна виборча комісія. >>
У другому читані Верховна Рада прийнялані закон про позбавлення державних нагород за популяризацію, або пропаганду держави-агресора, чи вчинення інших протиправних дій проти України. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>