На ВДНГ 26 квітня відкрилася виставка «Чорнобиль. Подорож», до якої входять сім блоків, присвячений Чорнобильській катастрофі.
Як інформує УМ, про це повідомили в офісі президента України.
Відвідувачі можуть побачити архівні світлини та відеоматеріали, роботи світових митців, VR-подорож до Чорнобилю. Також на виставці представлені матеріали про те, як Зона відчуження живе зараз. Проте відвідати її кияни та гості столиці матимуть можливість лише тоді, коли у місті знімуть карантинні обмеження.
26 квітня виставку «Чорнобиль. Подорож» вже встигли відвідати президент України Володимир Зеленський та генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі, який перебуває в Україні з візитом. (До слова, гендиректор МАГАТЕ відвідав Україну вперше за 10 років).
Один з блоків розповідає про те, чому аварія на АЕС зробила Чорнобиль одним із найважливіших місць для світової науки, щоб вивчати роль атомної енергетики.
Також там є блок «Природ!»а, який демонструє те, як радіоактивне випромінювання впливає на флору, фауну та землю.
Окрім документальних матеріалів, на виставці представлені і роботи митці про аварію на ЧАЕС, зокрема, української художниці Марії Примаченко. У блоці під назвою «Сьогодні. Завтра» продемонстровані проекти про Чорнобиль і концепції розвитку території.
Виставку було створено з ініціативи Офісу президента Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України разом з Державним агентством України з управління зоною відчуження, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Концепцією та реалізацією проекту займалася агенція Gres Todorchuk.