Українські татки зможуть офіційно іти в декретні відпустки

12:36, 16.04.2021
Українські татки зможуть  офіційно  іти в декретні відпустки

Хата на тата

Народні депутати ухвалили в цілому законопроєкт № 3695 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною.

 

Відповідне рішення підтримали 269 народних депутатів України.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє сайт Верховної Ради України.  

 

Так, законопроєктом пропонується забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов’язками; усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

 

Для цього необхідно   доповнити Кодекс законів про працю та Закон України «Про відпустки»новим видом відпустки — відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.


Така відпустка надаватиметься  одній із перелічених осіб: чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки; бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

 

Також у проєкті закону передбачається визначити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

 

При цьому законодавчо встановиться  скороченння  тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

 

До речі, законопроєкт було прийнято у першому читанні ще в грудні 2020 року.