Порошенко бачить покроковий вихід із поглиблення загрозливої ситуації у війні з Росією

11:17, 16.04.2021
Порошенко бачить покроковий вихід із поглиблення загрозливої ситуації у війні з Росією

Пятий президент України Петро Порошенко : вихід із ескалації ситуації у війні з Росією є - пропоную три кроки

П’ятий президент України Петро Порошенко запропонував три кроки для виходу із ескалації ситуації на Донбасі, яка відбувається на тлі нарощування російської армії уздовж українських кордонів.

 

Політик вважає, що в межах взятих зобов’язань Україна має «достатньо простору для маневру».

 

Як інформує УМ, про це він повідомив, відповідаючи на запитання журналу «Новое время».  

 

Про те, як країна має поводити себе в ситуації ескалації на Донбасі і скупчення військ РФ біля державних кордонів Петро Порошенко сказав:

 

«Перше: слід повернути українські підрозділи на позиції, з яких вони були відведені за два роки. На передню лінію знову вивести контрснайперські групи. Поновити призупинену активність розвідувальних груп. Мають бути зняті всі заборони, які потенційно наражають на ризик наших захисників».

 

Він наголосив на необхідності укладання додаткових домовленостей з партнерами України щодо отримання військового обладнання.

 

Також експрезидент і голова партії «Європейська солідарність» закликав провести розслідування «справи вагнерівців» і посилити розвідувальну роботу.

 

Другим кроком з деескалації ситуації Порошенко назвав перегляд переговорних позицій.

 

«Україна має повернути собі реноме надійного та розсудливого гравця і втрачену ініціативу в спілкуванні із західними партнерами, щоб не допустити повторення сепаратних контактів Берлін – Париж – Москва. Дуже прикро, що перший телефон країни так і не подзвонив до Берліна і Парижа ні до, ні після цих контактів. Маємо шанувати і цінувати наших партнерів і формулювати, як ми вже неодноразово це робили, спільну позицію з Берліном, Парижем і Вашингтоном. Неприпустимим є порушення запровадженого нами принципу “нічого про Україну без України”», – вважає  п’ятий президент.

 

За словами Порошенка, українській стороні слід повернутися до розробки «дорожньої карти» імплементації Мінських домовленостей і наполягати на поновленні контролю над кордоном, а також відновити панування принципу «спочатку безпека».

 

Третім пунктом лідер  Європейської солідарності назвав проведення реформ в Україні.

 

«Пін-код для успіху – боротьба з корупцією, впливом олігархів та очищення владних коридорів від російських агентів. Маємо пам’ятати золоте правило: Росія наважиться на наступальну воєнну операцію лише тоді, коли відчуватиме слабкість нашої держави, коли ціна агресії буде мінімальною», – переконаний Петро Порошенко.

 

Також він закликав чинну владу «відмовитися від переслідувань опозиційних політичних сил, цькування активістів і волонтерів, провокування через сумнівні ініціативи розколи у суспільстві, а також від послуг сумнівних радників».

 

Як повідомляла "УМ", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба попереджає Росію про страждання, які на неї очікують, якщо її війська перейдуть державний кордон України.