Рахунок самогубств дітей в Україні іде на кілька сотень інцидентів на рік.
Як передає Україна молода, таку статистику навів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі програми «Право на владу».
«У масштабах всієї країни рахунок самогубств дітей йде на кілька сотень на рік, а спроб суїцидів – ще під тисячу», - розповів пан Геращенко.
Говорячи про суїцидальні групи, де дітям пропонують робити порізи на руках і щодо того, хто створює ці групи, заступник міністра МВС зазначив, що «це як правило люди з ненормальною психікою, які хочуть самостверджуватися через те, що вони дають вказівки через соцмережі нестійким особистостям, які ще не сформувалися».
«І діти... знаходять у соцмережі таку суїцидальну групу і починають грати у таку «гру», де їм пропонують наносити собі порізи, а потім пропонують дитині стрибнути з даху, зокрема», - додав пан Геращенко.
Наводячи статистику самогубств дітей по Києву і Київській області за 2020 рік, він зазначив, що «стає ясно, що не стільки соціальні мережі несуть загрозу для дітей, скільки може нести (загрозу – ред.) байдужість батьків, які або будують кар’єру, або не звертають увагу на дітей».
"Існують різного роду групи суїциду у соцмережах, але це не головна причина, на мою думку, а головна причина – це те, що у першу чергу, батьки, у другу – учителі, просто не помічають, що дитина замикається у собі, що дитина шукає підтримки в оточення і не знаходить, і тоді дитина закінчує життя самогубством", - уточнив Антон Геращенко.
Заступник міністра також сказав, що МВС разом з Нацполіцією аналізує кожен випадок дитячого суїциду.
"Але поліція не у стані боротися лише з дитячими суїцидами. Я звертаю увагу батьків і сотень тисяч вчителів: будь ласка, поставтеся серйозно до питання того, що діти починають замикатися у собі, або якщо хтось у класі сказав, що у нього є суїцидальні наміри. І батьки і учителі також мають зробити все, щоб ми зупинили хвилю суїцидів", - наголосив він.
Як повідомляла «УМ», останніми тижнями в Україні збільшилася кількість дитячих смертей або спроб самогубств, зокрема, внаслідок падіння з вікна або отруєння медикаментами.
Зокрема, у Києві за два місяці цього року зафіксовано 25 спроб дитячих самогубств, що перевищує показник минулих років у кілька разів.