Зінченку загрожує довічне: справу про вбивство Фаріон перекваліфіковано, фото
До суду передано справу про вбивство колишньої депутатки, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон. >>
ЄСПЛ вважає, що багато затримань активістів були абсолютним свавіллям.
Європейський суд з прав людини 21 січня визнав, що під час протестів на Майдані влада своїми діями порушувала права людини. Мовиться про жорстокий розгін протестувальників у Києві та інших українських містах у 2013 – 2014 роках.
Під час розгону активістів Майдану влада порушила низку статей Європейської конвенції з прав людини, повідомляє пресслужба Європейського суду з прав людини.
Суд ухвалив рішення відразу щодо 5 справ: "Луценко і Вербицький проти України"; "Кадура і Смалій проти України"; "Дубовцев та інші проти України"; "Воронцов та інші проти України"; "Шморгунов та інші проти України".
У час Майдану в Україні влада порушила статті Європейської конвенції з прав людини, які регламентують: заборону тортур і нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження;
право на свободу та особисту недоторканність; свободу зібрань та асоціацій; право на життя; право на повагу до приватного і сімейного життя.
В суді також зазначили, що українська влада застосовувала жорстоке ставлення до людей абсолютно свідомо. Держава Україна є відповідальною за загибель щонайменше 1 людини – Юрія Вербицького.
ЄСПЛ вважає, що багато затримань активістів були абсолютним свавіллям. Шляхом насилля влада намагалася зірвати мирні протести. Розслідування багатьох справ Майдану в Україні є неефективним.
Наразі в Україні немає незалежного механізму для розслідування злочинів Майдану з боку правоохоронних органів і недержавних агентів ("тітушок").
Україна має виплатити деяким позивачам моральну та матеріальну компенсацію.
Як повідомляла УМ, справи Майдану стосуються переслідування та нападів на активістів, які були учасниками Революції Гідності взимку 2013 – 2014 років. Майже тисяча томів справи стосується силовиків, слідчих і представників режиму президента-втікача Віктора Януковича.
Загалом у справах є майже 2,5 тисячі людей, що постраждали під час Євромайдану. З них приблизно сотня загиблих, яких згодом назвали Небесною Сотнею.
До суду передано справу про вбивство колишньої депутатки, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон. >>
Поет і прозаїк Олексій Безпальцев загинув на російсько-українській війні. >>
Законопроєкт №12191 про декриміналізацію порно підтримав за основу Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності. >>
У ЗСУ створено підрозділ, який координуватиме дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій - підрозділ із захисту культурної спадщини. >>
Масштабну трансформацію, яка має вплинути на ситуацію на фронті на користь України, анонсував командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий. >>
Агресивну реакцію воєнно-політичного оглядача групи Інформаційний спротив Олександра Коваленка в ефірі телеканалу Київ рішуче засудила українська Медіаспільнота. >>