Вʼєтнам екстрадував до Білорусі ексбійця полку Калиновського
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
Нещодавно з'явилися плівки, на яких комітет держбезпеки Білорусі у 2012 році обговорював убивство Павла Шеремета
Білоруська журналістка Ірина Халіп впізнала на "білоруських плівках" голос одного з ймовірних замовників вбивства Павла Шеремета. Це також підтвердив її чоловік, який брав участь у демонстраціях.
Одним з можливих замовників виявився ексголова Комітету державної безпеки Білорусі Вадим Зайцев, повідомляє "Новая газета".
За словами журналістки, вона бачилася з Зайцевим у 2011 році після того, як її заарештували за участь у протестних мітингах.
Журналістку Ірину Халіп затримали у 2010 році на акціях протесту в Білорусі. До серпня 2020 року вони були наймасовішими опозиційними мітингами в країні.
Голос Зайцева на плівках впізнав й чоловік журналістки Андрій Санніков, якого теж затримали під час мітингів. Його та Халіп приводили на допит до ексголови Комітету.
Як вони розповіли, Зайцев погрожував їхньому синові та самій журналістці. За словами Халіп, до них мали поставитися найжорсткішим чином.
Як повідомляла УМ, 4 січня колишній співробітник білоруських спецслужб Ігор Макар поділився записом розмов, які вказують на те, що вбивство Павла Шеремета могли готувати білоруські силовики.
На цих записав у 2012 році вбивство білоруса обговорював начальник Комітету держбезпеки Білорусі Вадим Зайцев. Він хотів розправитися підірвати його, в що й зробили через 4 роки.
Тоді українська поліція розповіла, що мала ці записи ще з грудня 2020 року. Тож наразі триває розслідування щодо ймовірних замовників злочину.
Натомість стверджують, що нові викриття ніяк не вплинуть на долю Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко – саме їх українські правоохоронні органи звинувачують у вбивстві журналіста – мовляв, це лише підтверджує, що вони "діяли на чиєсь замовлення".
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
У росії, в Башкирії, вночі на 3 листопада з рейок зійшли 22 вагони з вугіллям. >>
Із другої половини 2021 року до червня 2024 року Білорусь вивезла щонайменше 2219 українських дітей з тимчасово окупованих Росією територій – цей злочин виявили правозахисники. >>
Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі уряд Литви офіційно передав матеріали, які свідчать про те, що представники режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетні до транскордонних злочинів проти людяності щодо білорусів. >>
У ніч на 5 вересня у місті Гомель (Білорусь) пролунали вибухи. Місцеві заявляють про роботу сил ППО по російських "шахедах". >>
Самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ про помилування ще 30 білоруських політв'язнів. >>