Комітет Ради висловив недовіру голові Міноборони Тарану

11:43, 23.12.2020
Комітет Ради висловив недовіру голові Міноборони Тарану

Раніше у Раді вимагали відставки міністра оборони Андрія Тарана з посади.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки висловив недовіру чинному міністру оборони Андрію Тарану. Відповідний лист вже надіслали Володимиру Зеленському.

 

Як інформує УМ, це підтвердив член комітету Сергій Рахманін з фракції "Голос", повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

Раніше фракції "Голос" і "Європейська Солідарність" вимагали відставки міністра оборони Андрія Тарана з посади.

 

"Комітет висловив недовіру міністру оборони. Відповідний лист за підписом голови комітету направили президенту як верховному головнокомандуючому і як людині, яка офіційно вносить подання на призначення і звільнення міністра оборони з посади", - пояснив Рахманін.

 

Партія "Голос" вимагає від Володимира Зеленського внести до Верховної Ради подання на звільнення Андрія Тарана. На думку політсили, чинний очільник Міноборони не впорався зі своїми обов'язками у стані війни.

 

У "Голосі" зазначають, що Таран несе персональну відповідальність за: фактичний зрив низки оборонних контрактів; ймовірний зрив державного оборонного замовлення 2021 рік; неналежне виконання контрактів у рамках ДОЗ; згортання реформ у Збройних силах України та гальмування критичних законодавчих ініціатив.

 

"Людина, яка є автором дуже дивного наказу про депреміювання військовослужбовців за вогонь у відповідь в зоні проведення Операції Об'єднаних сил. І ця людина, на наш погляд, має залишити крісло очільника Міністерства оборони України", - наголосив Рахманін.

 

Андрій Таран народився 4 березня 1955 року у німецькому Франкфурті-на-Одері в родині військового. У 1970-х роках закінчив Київське зенітне ракетне інженерне училище, де отримав спеціальність військового інженера-радіотехніка.

 

З 1992 року Андрій Таран служив у центральному апараті Міноборони, через 2 роки він перейшов у Головне управління розвідки Міноборони.

 

У грудні 2015-го року був призначений на посаду першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ, цю посаду офіційно займав до квітня 2016-го.

 

У 2016 році був звільнений в запас після досягнення граничного віку генеральської служби.