Через відмову Верховної Ради збільшити витрати на медицину майже вдвічі, МОЗ підготувало законопроект, який дасть можливість підвищити зарплати медикам.
Як інформує УМ, про нову ініціативу розповів глава відомства Максим Степанов в середу, 16 грудня.
Так, МОЗ пропонує прив'язати зарплати медиків до прожиткового мінімуму за аналогією з прокурорами.
"Я вважаю і наполягаю, що такі норми повинні бути затверджені в нашому законодавстві... Тому ми вважаємо, що такий законопроект повинен стати законом, і у нас повинні бути встановлені мінімальні зарплати, які виплачують нашим медикам", - сказав міністр.
Степанов наголосив, що якщо не підвищувати оплату праці медпрацівників, то вони поїдуть за кордон.
Також міністр обіцяв незабаром розповісти, що саме буде входити в тариф медичних послуг, який профінансує держава.
За словами Степанова, причина недофінансування медицини в проєкті бюджету України на наступний рік – брак коштів.
Він уточнив, що програми лікування онкологічних захворювань чи діабету не зменшать, проте й не підвищать.
Також даним фінансуванням не буде суттєвих підвищень тарифів за пакети жодних медичних послуг. Не буде позитивних змін й у закупівлі необхідних лікарських засобів.
Окрім цього, не буде й обіцяних підвищених зарплат медичним працівникам. З урахуванням доплат середня заробітна плата медикам, як і раніше, буде близько 9 тисяч гривень. Тобто, по суті, нічого не зміниться. Українська медицина залишиться на тому ж рівні й в таких же умовах.
"З тими ж зарплатами для медичних працівників. І з тими ж "кульочками", із якими ми бачимо людей, що приходять до лікарень, самостійно закуповуючи ліки", - додав Степанов.
Згідно з підрахунками, на витрати медицини, реалізацію усіх програм та нові зарплати медикам у 2021 році потрібно ще близько 100 мільярдів гривень.
Навіть на вакцинацію проти коронавірусу необхідно у майже 6 разів більше, ніж закладено у бюджеті – 15,1 мільярдів.
Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я вважають, що в бюджет заклали майже вдвічі менше коштів на медицину - 159 млрд, тоді як необхідно майже 300 млрд. У тому числі в шість разів менше грошей заклали на вакцинацію.
Спікер парламенту Дмитро Разумков каже, що в наступному році створять окремий фонд для потреб медицини, з якого також будуть фінансувати зарплати медиків.
Як повідомляла УМ, опозиційна парламентська фракція «Європейська Солідарність» не буде підтримувати бюджет-2021, оскільки обранці вважають його бюджетом «слуг народу», а не народу.