Алієв давав 5 мільярдів доларів за Нагірний Карабах: розмова президентів Вірменії та Білорусі

12:21, 08.12.2020
Алієв давав 5 мільярдів доларів за Нагірний Карабах: розмова президентів Вірменії та Білорусі

Запис розмови між Лукашенком і Саргсяном опублікував вірменський ютуб-канал

У мережу злили розмову президента Білорусі Олександра Лукашенка з колишнім лідером Вірменії Сержом Саргсяном у 2016 році. У ній обговорювали пропозицію Азербайджану – 5 мільярдів доларів за вихід Вірменії з Нагірного Карабаху. Додамо, що про неї знали далеко за межами двох держав.

 

Запис розмови між Лукашенком і Саргсяном опублікував вірменський ютуб-канал ArmTops TV.

 

Розмову записали на непублічній зустрічі двох лідерів у жовтня 2016 року. Це відбулося на сесії Ради колективної безпеки Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), через пів року після так званої чотириденної війни.

 

У ході обговорення Олександр Лукашенко переконує Сержа Саргсяна, що його позиція щодо Нагірного Карабаху доволі слабка. Мовляв, єдиний його аргумент – це те, що після звільнення тих територій Азербайджан зайде й на територію Вірменії.

 

У відповідь тогочасний вірменський президент не розуміє, чому позиція "занадто слабка". Він наголошує, що не збирається просто так віддавати Нагірний Карабах.

 

"Як просто так? Він заплатить. Він же тобі пропонував 5 мільярдів на першому етапі", - заявив Олександр Лукашенко.

 

Зі свого боку Серж Саргсян заявив, що дасть Ільхаму Алієву 6 мільярдів, але нехай Азербайджан відмовиться від тих районів. Він запевнив, що не відмовиться від Карабаху, бо в ході війни там загинули 5 тисяч вірмен.


До слова, у колишнього вірменського президента вже підтвердили справжність цієї розмови. У його оточенні лише висловили здивування щодо того, як ця розмова потрапила в мережу.

 

 

У 2016 році в Карабаху відбулося найбільше після 90-их загострення в Нагірному Карабаху. Винятком є лише загострення 2020 року, але до цього залишалося ще понад 4 роки.

 

Період загострення на початку квітня 2016 року отримав назву чотириденної війни. Тоді внаслідок двосторонніх обстрілів загинули кілька сотень військових.

 

Як повідомляла УМ, 1 грудня під контроль Азербайджану перейшов Лачинський район, окрім 5-кілометрового коридору. 20-го листопада під контроль Баку перейшов Агдамський район, а 25 листопада - Кельбаджарський.