Зеленський представив у Раді План стійкості
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.
Електронне декларування, запроваджене командою п’ятого президента Порошенка, є важливою умовою безвізового режиму.
Як повідомляє Україна молода, про це з трибуни парламенту заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко у п’ятницю.
Пані Геращенко наголосила, що фракція «Європейська Солідарність» одразу ж після скандального рішення КСУ внесла законопроекти для відновлення антикорупційної інфраструктури, однак монобільшість не стала їх розглядати. Законопроект робочої групи є компромісним, однак «Європейська Солідарність» готова вносити до нього зміни і посилювати відповідальність за брехню у деклараціях.
«Політична команда Президента Петра Порошенка ввела електронне декларування. Наша команда п’ять років декларувалася і проходила повну перевірку наших декларацій. Що ж відбулося, коли в країні настав «інтелектуальний локдаун»? Спочатку «Слуги» відтермінували введення декларацій у 2019-му році на два місяці, потім за повною згодою з Банковою, про що говорить «архітектор» президента Зеленського Богдан, було прийнято це скандальне рішення Конституційного суду. Та й зараз Зеленський і його команда до останнього тягнули кота за хвіст, аби ще і цей рік мільйони чиновників, в тому числі присутні в цьому залі «Слуги», уникнули перевірки декларацій», – зазначила Геращенко.
На її думку, неприйняття цього закону загрожує втратою безвізу.
«Тому що електронне декларування це дійсно одна з дуже важливих частин лібералізації безвізового режиму. Так само це загрожує тим, що тисячі чиновників знову уникнуть відповідальності», – застерігає депутатка.
І додає: «Наша політична команда в перший день після скандального рішення Конституційного суду внесла низку законопроектів про повне відновлення кримінальної відповідальності. На жаль, в цій сесійній залі не знайшлося політичної волі, щоб навіть розглянути їх на комітеті, навіть винести до сесійної зали. Тому ми як компроміс підписували законопроект Разумкова і працювали в робочій групі для того, щоб повернути кримінальну відповідальність».
Співголова фракції «ЄС» зауважила, що законопроект Зеленського передбачає недекларування силових структур, тому його не можна підтримувати.
«Щоб ті, хто причетні до оборонного замовлення, ті, хто має корупційні ризики знову не декларувалися. Тому, звичайно, законопроект робочої групи є компромісним, а ми готові завтра вже внести до нього зміни і голосувати за посилення кримінальної відповідальності за брехню у деклараціях», – резюмує Ірина Геращенко.
Як повідомляла «УМ», Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за недостовірне декларування: зокрема, за брехню посадовців про свої статки передбачені штраф і обмеження волі.
Депутати голосували за компромісний законопроєкт №4460-д, створений на основі президентського законопроєкту №4434 і напрацьованого робочою групою №4441.
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Систему зміни управління ЗСУ найближчим часом на зустрічі із міністром оборони Рустемом Умєровим обговорить Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. >>
Народний депутат від «Голосу» Олег Макаров помер на 59 році життя. Причину смерті не називають. >>