В Азербайджані ввели День Перемоги у війні за Карабах

15:36, 02.12.2020
В Азербайджані ввели День Перемоги у війні за Карабах

День завершення бойових дій у Карабасі Азербайджан відзначатиме як День Перемоги, а день початку ескалації - як День пам'яті загиблих.

 

Президент Азербайджану Ільхам Алієв у середу, 2 грудня, підписав указ про встановлення Дня Перемоги. Він буде відзначатися в день завершення бойових дій у Нагірному Карабасі - 10 листопада."Щорічно урочисто відзначати 10 листопада в Азербайджанській Республіці як День Перемоги", - йдеться в документі.
 

Відзначається, що в результаті військових дій, що тривали 44 дні, у Карабасі під контроль азербайджанської армії перейшли понад 300 населених пунктів, а також ряд стратегічних висот на агдеринському, муровдагському і зангіланському напрямках.
 

Крім того, йдеться про те, що "військові перемоги Азербайджану... змусили Вірменію повернути Кяльбаджарський, Агдамський і Лачинський райони".
 

При цьому день початку бойових дій - 27 вересня - буде відзначатися як День пам'яті загиблих у карабаській війні.
 

Як повідомляла УМ, 1 грудня під контроль Азербайджану перейшов Лачинський район, окрім 5-кілометрового коридору. 20-го листопада під контроль Баку перейшов Агдамський район, а 25 листопада - Кельбаджарський.