Австрійці будують оперний театр в окупованому Севастополі: Україна готує санкції

13:28, 01.12.2020
Австрійці будують оперний театр в окупованому Севастополі: Україна готує санкції

Чутки про будівництво театру в окупованому Криму жваво підтверджують російські ЗМ,

Австрійське архітектурне бюро Coop Himmelblau бере участь у флагманському проєкті Путіна в Криму – споруджує оперний театр в окупованому Севастополі. Україна даремно намагалася переконати компанію не руйнувати свою репутацію. 

 

Як інформує УМ, чутки про будівництво театру в окупованому Криму жваво підтверджують російські ЗМ, заявив у фейсбуці посол України в Австрії Олександр Щерба.

 

На початку жовтня Щерба мав телефонну розмову з директором бюро Вольфом Пріксом.

 

"Я намагався переконати його не руйнувати свою репутацію участю в цій непрямій і в той же час однозначній легітимізації анексії. На жаль, він не прислухався до моїх аргументів", - написав посол.

 

Водночас Щерба додав, що йому не лишається нічого іншого, як повідомити архітектора Прікса про санкції щодо нього та його бюро, які готує Україна.

 

"Наші партнери по всьому світу будуть повідомлені, що колись респектабельне архітектурне бюро укладає нині сумнівні угоди з Путіним", – наголосив посол.

 

Як повідомляла УМ, у березні 2017 року Siemens передала до Росії газові турбіни. Тоді ж з'явилася інформація, що компанію, співвласником якої є Siemens, найняли для допомоги в установці цих турбін в анексованому Росією Криму. Прокуратура Гамбурга розпочала провадження проти трьох співробітників концерну.

 

У німецькій компанії заявили, що нелегальна поставка відбулася без її відома. Турбіни вартістю у 213 мільйонів євро були замовлені для проєкту електростанції в Тамані – на півдні Росії, куди й були доставлені. Але потім вони раптом з'явилися на сусідньому півострові – у Криму, де були вбудовані у нові електростанції, призначені для забезпечення регіону.
Згодом Siemens подав позов до Арбітражного суду Москви щодо цих поставок

 

Дві німецькі компанії в обхід санкцій постачають в окупований Криму титанову руду, перевантажуючи її в Росії, яка може використовуватися лише на заводі "Кримський титан" Дмитра Фірташа.