Давид Арахамія прогнозує запровадження «інтелектуального локдауну»

15:57, 29.11.2020
Давид Арахамія прогнозує запровадження «інтелектуального локдауну»

Давид Арахамія каже, що ймовірність повного локдауну становить 90%.

Кабмін розглядає «інтелектуальний локдаун», як один із варіантів посилення карантину в Україні через зростання кількості хворих на коронавірус.

 

Як передає УМ, про це заявив глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в ефірі «Україна 24».

 

«Уряд заявляє про певний «інтелектуальний локдаун». Тобто це не той повний локдаун, який був навесні, а більш скоригований на реалії в кожному регіоні, зокрема громадський транспорт тощо», — розповів Арахамія.

 

За його словами, зараз ймовірність повного локдауну становить 90%: «Є шанси, що нам пощастить, але поки виглядає так, що ймовірність дуже висока. Тепер питання, як його правильно ввести і в якому форматі».

 

Водночас глава фракції «Слуга народу» зазначив, що для мінімізації занепаду економіки потрібно намагатися відтягнути запровадження локдауну до новорічних свят:

 

«Оскільки в цей час і без того 90% підприємств не працюють. І тоді, якщо зробити повний локдаун, то в цей час втрати для економіки будуть мінімальними. Постраждає найбільше, звісно, галузь обслуговування і розваг, але інші підприємства, зокрема промислові, постраждають якнайменше».

 

Також Арахамія спрогнозував труднощі через зупинку громадського транспорту на час локдауну.

 

«Якщо ми зробимо локдаун умовно завтра, то всі підприємства працюють, і ми в цьому локдауні повинні погасити громадський транспорт, наприклад, київське метро. В цьому разі ми зіткнемося з великими труднощами з розвезенням людей, як вони дістануться до роботи. Якщо це станеться, наприклад, 27 грудня, то загалом ця проблема знімається сама. З погляду наслідків і незручностей для людей — звичайно, це зіпсує новорічні свята, проте це не так сильно вдарить по економіці», — резюмував нардеп.

 

Політик також допустив припинення роботи громадського транспорту, зокрема метро, напередодні новорічних свят, і зізнався, що це зіпсує святкування, але це не так сильно вдарить по економіці. Він припустив, що локдаун може бути введений 27 грудня.

 

Як повідомляла "УМ", прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд готується до всіх можливих сценаріїв, зокрема і до можливого введення карантину на зимові свята.