«1000 днів волі»: сьогодні прем'єра докфільму від МВС України, фото
У центрі документального фільму «1000 днів волі» історії п’яти українських героїв. Стрічку створили у Міністерстві внутрішніх справ України. >>
Карантин ще більше оголив проблему домашнього насильства
Поліцейські у 2020 році отримали набагато більше повідомлень та заяв про факти домашнього насильства, ніж у 2019 році. Їхня кількість зросла більш ніж на половину.
Як інформує УМ, такі цифри навела заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко на пресбрифінгу в Укрінформі. Він був присвячений проведенню Всеукраїнської інформаційної кампанії "16 днів проти насильства".
За її словами, у 2020 році правоохоронці отримали на 54% більше заяв та повідомлень про факти домашнього насильства; склали на 27% більше протоколів про адміністративне правопорушення; винесли в 5 разів більше термінових заборонених приписів; взяли на облік на 22% більше кривдників.
Вона також розповіла, що підрозділи МВФ постійно навчаються, а така статистика свідчить про зміни підходів у боротьбі з домашнім насильством. Крім цього, це показує, що суспільство готовності відкрито говорити на цю тему.
"Карантин, спричинений пандемією COVID-19 ще більше оголив проблему домашнього насильства. І в таких умовах Міністерство внутрішніх справ дещо переглянуло підходи до запобігання та протидії цьому явищу", - зазначила Павліченко.
Вона також додала, що збільшили кількість спеціалізованих мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства. Сьогодні їх 54 по всій країні. При цьому, до реагування на випадки домашнього насильства залучаються й інші підрозділи.
Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою насильства: Національна поліція України – 102, урядова лінія з протидії домашньому насильству (працює у тестовому режимі) – 1547, Національна "гаряча" лінія з протидії домашньому насильству – 0 800 500 335 – безкоштовний номер для стаціонарного телефону, 116 123 – безкоштовно з мобільного.
Як повідомляла УМ, предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній закликає українських жінок не замовчувати проблеми насильства в сім'ї, натомість спільно боротися з цим кричущим порушенням прав людини.
У центрі документального фільму «1000 днів волі» історії п’яти українських героїв. Стрічку створили у Міністерстві внутрішніх справ України. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали 5-х молодиків, які на замовлення російських спецслужб вчиняли підпали у трьох регіонах України. >>
У Харкові російська армія увечері п’ятниці, 1 листопада, завдала удару по місцю дислокації поліцейських. Унаслідок цього загинув поліцейський, ще 46 осіб, серед них поліцейські, поранені. >>
Одеські поліцейські розслідують обставини смерті неповньолітньої дитини. >>
У приміщенні обласної військової адміністрації Полтави 71-річний чоловік підпалив себе. >>
Очільник фонду завіз як гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ понад 230 авто. Надалі їх продавали, а до профільного міністерства надсилали підроблені звіти про передачу автівок військовослужбовцям. >>