Карантин вихідного дня: поліція штрафуватиме за відсутність маски

09:30, 21.11.2020
Карантин вихідного дня: поліція штрафуватиме за відсутність маски

Керівництво Нацполіції провело нараду щодо штрафів за порушення карантину напередодні вихідних.

Нацполіція попереджає, що правоохоронці продовжать стежити за дотриманням вимог карантину вихідного дня протягом вихідних 21-22 листопада.

 

Зокрема, голова Нацполіції Ігор Клименко наголосив, що людей за відсутність масок штрафуватимуть лише у разі відмови надягти маску, а спочатку лише проситимуть.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує Нацполіція України.

 

«Відповідно до нововведень, поліцейські тепер можуть не лише складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення стосовно фізичних осіб, котрі перебувають у громадських будівлях чи транспорті без вдягнутих масок або респіраторів. Але першочергово поліцейські діятимуть превентивно, тобто спершу зроблять зауваження. І лише у випадку відмови будуть документувати дії правопорушника», - роз’яснив пан Клименко.

 

Крім того, у суботу та неділю поліцейські на території держави проводитимуть рейдові перевірки, аби проконтролювати дотримання суб’єктами господарювання рішення уряду щодо карантину вихідного дня.

 

Поліція закликає всіх дотримуватися встановлених правил карантину, адже вони покликані зберегти життя та здоров’я громадян і стримати поширення коронавірусної інфекції на території України.

 

Відповідно до прийнятого Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від 170 до 255 гривень.

 

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт №3891 про штрафи для громадян за перебування у громадських спорудах і транспорті без масок.

 

19 листопада закон підписав президент Володимир Зеленський.  

 

З 21 листопада в Україні вже можуть штрафувати за відсутність маски у громадських місцях.