Комісія встановила причини авіакатастрофи під Чугуєвом

09:42, 23.10.2020
Комісія встановила причини авіакатастрофи під Чугуєвом

Були встановлені як основні причини катастрофи, так і побічні.

Урядова комісія з розслідування катастрофи АН-26 встановила причини аварії. Після встановлення причин комісія завершує свою роботу.

 

Як повідомляла УМ, про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав голова комісії, віцепрем'єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

 

Він зазначив, що в четвер, 22 жовтня комісія схвалила попередній звіт про результати розслідування. Цей документ буде оприлюднено на засіданні Кабінету міністрів України 28 жовтня.

 

Уруський назвав основні причини катастрофи, які змогла встановити комісія.

 

«Комісія виявила системні порушення в організації польотів. Мається на увазі від командування Повітряних сил до бригади, де сталася ця трагедія», — повідомив віцепрем'єр-міністр.

 

За його словами, були встановлені як основні причини катастрофи, так і побічні. Так, серед низки причин є як помилки пілотів, так і технічні несправності літака, а саме відмова системи ПРТ-24 (система «граничного регулювання температури»).

 

Уруський зазначив, що ця технічна несправність призвела до позаштатної ситуації на борту, але не повинна була привести до краху літака. При цьому людський фактор зіграв не останню роль.

 

«На превеликий жаль, комісія підтверджує, що під час польотів, не тільки цього — останнього, але й інших, було дуже багато порушень, в тому числі з боку екіпажу і керівників польоту», — констатував він.

 

Як повідомляла «УМ», ввечері 25 вересня літак Повітряних сил ЗСУ Ан-26 впав біля Чугуєва Харківської області за два кілометри від військового аеродрому. На борту літака 1977 року виробництва було 27 людей – військові льотчики та курсанти університету Повітряних сил імені Кожедуба. Вижив лише один курсант Золочевський.