Рада Євросоюзу продовжила на рік санкції проти РФ через застосування хімічної зброї, зокрема по справі отруєння Скрипалів. Штрафи діятимуть до 16 жовтня 2021 року.
У санкційний список входять 9 громадян РФ, про це йдеться в заяві Ради ЄС.
Зокрема, п'ять з них пов'язані з хімічними нападами в Сирії, і чотири – з застосуванням "Новачка" в Солсбері.
"Євросоюз продовжив на рік, до 16 жовтня 2021 року, режим санкцій через застосування хімічної зброї", - йдеться у заяві.
Крім того, санкції ввели щодо однієї організації – сирійського Центру наукових досліджень.
До слова, у 2019 році президент США Дональд Трамп підписав указ про другий пакет санкцій проти Росії у справі Скрипалів.
Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії».
5 вересня 2018 року британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».
26 вересня 2018 року видання The Insider і проєкт розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».
9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.
Третій імовірно причетний до отруєння Скрипалів — людина під вигаданим ім'ям Сергій Федотов — раніше, у 2015 році, намагався отруїти речовиною з родини «Новачка» болгарського підприємця Омеляна Гебрева.
Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії.
Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.