Шкарлет подав до суду на Нацагентство, яке знайшло плагіат в його роботах

17:06, 06.10.2020
Шкарлет подав до суду на Нацагентство, яке знайшло плагіат в його роботах

Суд наразі вирішує питання, чи відкривати провадження за позовом.

Виконувач обовʼязків міністра освіти Сергій Шкарлет подав позов до Окружного адмінсуду Києва проти Нацагентства з питань забезпечення якості освіти, яке виявило плагіат у його наукових роботах.

 

Як інформує УМ, про це повідомили у пресслужбі суду.

 

Глава Міносвіти просить суд визнати протиправними дії Комітету з етики Нацагентства та скасувати його рішення про плагіат у чотирьох його роботах.

 

Суд наразі вирішує питання, чи відкривати провадження за позовом.

 

Нагадаєо, в червні колишній міністр освіти та науки Ганна Новосад звинуватила Шкарлета в плагіаті. За її словами, той сплагіатив тексти в інших авторів для трьох своїх наукових робіт. В інтерв’ю для «Голосу України» у 2012 році Шкарлет заявляв, що за плагіат необхідно вводити покарання для всіх учасників навчального процесу.

 

Шкарлет спочатку заперечував наявність плагіату у своїх роботах. Згодом він заявляв, що будь-яка програма покаже в будь-якому тексті плагіат, та наголошував, що питання про плагіат в його роботах «давно закрите».

 

11 вересня комітет виявив плагіат у трьох наукових роботах Шкарлета і повідомив, що це підтвердили міжнародні експерти. На засідання приходив адвокат Шкарлета, який звинувачував комісію в особистій неприязні до міністра.

 

Кабінет міністрів 25 червня призначив ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти і науки і виконувачем обов'язків міністра. Однак, спочатку його кандидатуру не підтримав профільний комітет Ради.

 

30 червня біля Кабінету міністрів пройшла акція студентів і науковців, які протестували проти призначення Шкарлета в.о. міністра освіти та науки.

 

Шкарлета звинувачують у плагіаті в його наукових роботах та підозрюють у зловживаннях. Річ у тім, що Чернігівський національний технологічний університет, ректором якого був Шкарлет, купив для його потреб авто за 1,5 мільйона гривень.

 

Водночас його звинувачують у плагіаті в своїх монографіях та статтях.