Зеленський запевнив у незмінному і актуальному курсі України в ЄС

11:23, 29.09.2020
Зеленський запевнив у незмінному і актуальному курсі України в ЄС

Володимир Зеленський під час відеоконференції з депутатами Європарламенту. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський запевнив євродепутатів, що зараз «незмінний курс України в Європейський Союз є ще більш актуальним, ніж раніше».

 

Як повідомляє «Україна молода», про це глава держави заявив під час відеоконференції з депутатами Європарламенту у вівторок вранці.

 

У відеоконференції взяли участь депутати, які представляють різні політичні групи в Європарламенті, зокрема Міхаель Галлер (ФРН), Петрас Ауштрявичус (Литва), Ніклас Гербст (ФРН), Фредрік Рос (Бельгія), Ельжбета Лукачевська (Польща) і Влодзімеж Цимошевич (Польща).

 

Президент нагадав, що вже через тиждень очікується черговий саміт Україна-ЄС, і висловив надію, що він буде успішним.

 

"З огляду на ті виклики, які є сьогодні, незмінний курс в Європу, Європейський Союз, ще більш актуальний для України, ніж раніше. Сьогодні підтримка Євросоюзу для України дуже важлива", - цитує Зеленського Офіс президента.

 

 

Глава держави також розповів євродепутатам про ініціативу зі створення міжнародного майданчика з питань Криму:

 

«Крім економіки, грошей, для нас важлива геополітична підтримка. Окремі речі, на які ми хочемо звернути увагу, – це поява й наша пропозиція Кримської платформи. Майданчика, на якому ми хочемо обговорювати найважливіші гуманітарні питання, питання допомоги всім українцям – як кримським татарам, так і українцям, які потрапили за ґрати на території Криму, так і вже перебувають у Росії. Це повернення, звільнення цих громадян, а також деокупація Криму».

 

Зеленський також підняв питання про розширення доступу до внутрішнього ринку ЄС, досягнення домовленості про оновлення торгової частини Угоди про асоціацію, "промисловий безвіз" тощо.

 

«Ми бачимо переорієнтування українського бізнесу до європейських країн. Це прекрасно, тому хочемо говорити про розширення. Ми хочемо мати можливість економічного зростання в нашій країні, – наголосив президент, зауваживши, що зараз це особливо важливо, зважаючи на пандемію коронавірусу та війну. - Нам дуже потрібна ваша підтримка, щоб економіка навіть зараз, у будь-яку кризу, працювала в Україні».

 

Також учасники відеоконференції обговорили питання будівництва меморіального комплексу-музею пілотного проекту «Голоси: свідчення Голокосту з України».

 

Як повідомляла "УМ", саміт Україна-ЄС, проведення якого спершу планувалося у Брюсселі 1 жовтня, перенесли на 6 жовтня.
 
 
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, під час нещодавнього візиту до Києва, наголосив, що олігархи досі зберігають значний вплив в Україні, і, наприклад, вони володіють більшістю національних телеканалів.