На місці авіаційної катастрофи у Харківській області розгорнуто пункт психологічного забезпечення.
Як інформує УМ, про це повідомляє ДСНС.
У пункті фахівці Служби порятунку надають психологічну допомогу родичам загиблих.
Працюють, зокрема, 8 співробітників лабораторії екстримальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України.
Ними створено "місце скорботи", куди усі бажаючі можуть покласти квіти, вшановуючи пам'ять загиблих.
Як повідомляла УМ, Як повідомляла "УМ", в Україні оголошено День жалоби за загиблими у катастрофі Ан-26.
Слідство перевіряє чотири версії катастрофи. Увечері 25 вересня в Харківській області сталась авіакатастрофа. Розбився військовий літак з курсантами. Літак Ан-26 Повітряних сил ЗСУ розбився при заході на посадку. Він упав за два кілометри від військового аеродрому.
Голова Харківської ОДА Олексій Кучер хаявив, що екіпажу літака Ан-26, який розбився під Чугуєвом дали дозвіл на посадку лише через хвилину після запиту. При цьому, було вже відомо, що літак несправний. А через хвилину Ан-26 — розбився.
На борту перебували 27 людей: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. В авіакатастрофі вижили лише двоє курсантів: один із них помер уранці наступного дня в лікарні, життю іншого — нічого не загрожує.
За словами міністра оборони Андрія Тарана, курсанти проводили навчальні польоти, а сам літак до цього здійснив шість злетів та посадок поспіль. Керували літаком не курсанти, а досвідчені пілоти. Під час сьомого польоту командир екіпажу повідомив про проблеми з лівим двигуном і готувався до аварійної посадки, але раптово сталася катастрофа. Імовірно, літак зачепив крилом землю. З-під уламків вже дістали бортові самописці.
Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що держава профінансує лікування курсанта, який вижив, та виплатить компенсації сімʼям загиблих. У Міноборони повідомили, що розмір допомоги становитиме 1,5 млн грн.