Мотивація до роботи: близько 8 млн українців не працюють
Це люди, які не шукають роботу з різних причин. >>
НАК "Нафтогаз України" підвищила вартість газу для населення за річним контрактом на 10% - з 4,73 гривні до 5,24 гривні за кубічний метр.
Як інформує УМ, ро це повідомляється на сайті компанії.
В рамках місячного контракту у вересні ціна на газ зросла на 45% - з 2,59 грн до 4,7 грн за куб. м.
Згідно з інформацією трейдерів, ціна індексного контракту з прив'язкою до нідерландського хабу TTF на вересень становила 5,4 грн за куб. м.
"Зростання цін обумовлено підвищенням вартості газу на європейських газових хабах, яке традиційно відбувається напередодні опалювального сезону. Разом з тим, цього року збільшення цін є відносно помірним, враховуючи великі запаси газу в українських підземних сховищах газу", - повідомила пресслужба.
У "Нафтогазі" нагадують, що тариф "Річний" допомагає застрахуватися від зростання цін на газ в період високих цін (опалювальний сезон). Тож всі охочі можуть зафіксувати ціну газу на 12 місяців і платити за блакитне паливо рівними частинами впродовж року.
У вересні кубометр газу коштуватиме 4,70 гривні без урахування вартості доставки. У порівнянні з серпнем це на 1 460 гривень або на 46% більше.
Щодо річної ціни, то у перші два тижні вересня її можна зафіксувати на рівні 4,73 гривні за кубічний метр з ПДВ, але без вартості розподілу. З 16 по 30 вересня вартість тарифу зросте до 5,24 гривень за кубометр.
"Перед переходом на тариф "Річний" для клієнта буде розрахований рекомендований річний об’єм споживання газу - або на основі історичних даних за останні 12 місяців, або на основі споживацького профілю (тільки газова плита; газова плита і бойлер; котел та/або газова плита, бойлер)", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у лютому українці заплатили за спожитий у березні газ за тарифом 5,86 гривні за кубометр, що на 15% дорожче, ніж у січні.
У квітні через кризу ціни впали на 15%, у травні – ще на 21%.
У червні вартість знизилась ще на 6%.
А в липні ціна зросла на 7%, у серпні ще на 9% – до 3,24 гривні за кубометр.
Додамо, з 1 серпня 2020 року ні "Нафтогаз", ні Кабінет Міністрів ціни на газ для населення безпосередньо не встановлює – їх регулює ринок. Тобто діє принцип імпортного паритету. Україна купує газ на німецькому або нідерландському хабі. До цієї ціни додають вартість транспортних послуг.
Це люди, які не шукають роботу з різних причин. >>
Ворог в неділю 17 листопада здійснив масовану атаку на енергетику України, зокрема серйозно пошкодив обладнання теплоелектростанцій ДТЕК. >>
Запорізька АЕС, яка знаходиться в окупації, 16 листопада знову опинилась на межі блекауту. Пошкоджена інфраструктура ускладнює роботу енергосистеми по всій країні. >>
Пошкоджену внаслідок атаки безпілотників 2 листопада енергетичну інфраструктуру у Київській області та місті Київ - енергетики почали відновлення. >>
Витік води з імпульсної лінії виявили на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), наразі тривають ремонтні роботи. >>
Попередні переговори про припинення ударів по обʼєктах енергетичної інфраструктури одна одної ведуть Україна і росія. >>