З фігурантки справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, лікарки і волонтерки Юлії Кузьменко зняли електронний браслет. Це зробили поліцейські за відповідною ухвалою суду. Рішення зняти з фігурантки справи щодо вбивства Шеремета ухвалив Шевченківський районний суд Києва.
Як інформує УМ, про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив адвокат Кузьменко Тарас Безпалий.
Електронний засіб контролю був додатковим обмеженням, яке наклав суд, після того як змінив Кузьменко запобіжний захід. Від 11 серпня жінку відпустили із СІЗО під цілодобовий домашній арешт.
Кузьменко сторона обвинувачення звинувачує у тому, що вона нібито заклала вибухівку під авто журналіста Павла Шеремета.
Тоді судді частково задовольнили клопотання захисту, який просив скасувати арешт Кузьменко.
Як повідомляла УМ, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху автомобіля.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозр фігурантам справи щодо вбивства Шеремета.
Слідство тривало протягом 3 років, деталі тримали в таємниці.
2 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 3 підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.
Кузьменко приписують те, що вона заклала вибухівку під авто, яке вибухнуло у центрі Києва у 2016 році. Шеремет, який був за кермом, загинув на місці.
У грудні 2019 року поліція оприлюднила перші подробиці справи, до останнього тримаючи усе в таємниці. Правоохоронці тоді ж затримали трьох підозрюваних: медсестру Яну Дугарь, музиканта і ветерана АТО Андрія Антоненка і лікарку Юлію Кузьменко.
22 травня слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершено.
Понад пів року Кузьменко перебувала під вартою. У серпні її відпустили під цілодобовий домашній арешт.
Пізніше їхнім захисникам обмежили час для ознайомлення зі справою до 14 серпня. Розслідування щодо замовників виокремлено в іншу справу та триває.
Кузьменко, як і усі затримані, заперечує свою причетність до злочину та вважає переслідування політичним.