Освітні втрати змушують: омбудсмен пропонує залишати учнів на другий рік
Один із способів подолання освітніх втрат, який передбачає надання учням додаткового року навчання в тому самому класі запропонувала освітній омбудсмен Надія Ліщик. >>
У регіонах, які перебуватимуть у червоних зонах, влада буде вводити для школярів карантин на 14 днів.
З 1 вересня діти вчитимуться в школах, попри пандемію коронавірусу. Уряд вже провів необхідні наради та визначив особливості навчального процесу, враховуючи й навчання у червоних зонах.
Як інформує УМ, про це говорив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю "Радіо Свобода".
Люди, каже прем'єр, переживають через "спекуляції та маніпуляції" – що, мовляв, діти будуть вчитися вдома. Просять пустити дітей "хоч до першого класу хоч на день, щоб діти побачили, що це таке". Це все марні розмови, адже: "Навчальний рік почнеться в Україні 1 вересня. Нормальний навчальний рік".
Уряд вже провів усі необхідні наради, виробив рекомендації та запустив "процеси в областях", які контролюють голови ОДА.
Водночас у регіонах, які перебуватимуть у червоних зонах, влада буде вводити для школярів карантин на 14 днів – протягом нього діти будуть навчатися дистанційно, а потім знову йдуть у школу.
Цей карантин, як пояснив Денис Шмигаль, "такий самий, який вводиться при інших епідеміях", як-от грипу.
Додамо, що перед початком нового навчального року вчителі не здаватимуть тест на коронавірус у примусовому порядку. МОЗ не вбачає у цьому доцільності та необхідності.
Тестування проводитимуть лише у разі появи симптомів або, якщо вчитель є контактною особою до тієї, у кого COVID-19 вже підтвердили, сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу.
Він зазначив, що в примусовому тестуванні всіх вчителів немає необхідності. Зрештою, вчителі не є категорією осіб, які за постановою Кабміну мусять здавати тест на коронавірус.
"У нас все, що стосується тестування, передбачено нормативною базою, наказами Міністерства охорони здоров'я, хто саме потребує проведення тестів, в яких випадках. Такого механізму або розділу про проведення тестувань наших вчителів – його немає", - повідомив Степанов.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я опублікувало рекомендації для роботи шкіл з 1 вересня: важливі пункти – забезпечення дотримання соціальної дистанції та правил гігієни.
Один із способів подолання освітніх втрат, який передбачає надання учням додаткового року навчання в тому самому класі запропонувала освітній омбудсмен Надія Ліщик. >>
У Міноборони України готують документи, аби звільнити генерал-лейтенанта Павла Ткачука з посади начальника львівської Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. >>
Після відставки з МЗС України колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба влаштувався на нову роботу. >>
Для пошуку освітніх можливостей для ветеранів Міністерство освіти і науки України запустило нову платформу. >>
Значна частина вчителів шкіл (43%) В Україні визнають, що потребують удосконалення знання української мови задля роботи в школі. Водночас лише один педагог із 10 вдається до російської мови, якщо так йому легше пояснити учням матеріал. >>
Про 20 млн євро на підтримку освітньої реформи в Україні, а також 500 тисяч євро на реформи шкільного харчування, оголосив Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо. >>