«П’ята колона» Кремля атакує державну мову - Порошенко

13:22, 16.07.2020
«П’ята колона» Кремля атакує державну мову - Порошенко

Петро Порошенко привітав всіх з річницею Декларації про державний суверенітет України і подякував за активну проукраїнську позицію. (Фото з ФБ-сторінки Петра Порошенка)

Декларація про державний суверенітет України, ухвалена 30 років тому, стала дорожньою картою геополітичної катастрофи Путіна.  Саме тому «п’ята колона» Кремля намагається розхитати підвалини української державності і атакує державну мову.

 

Як інформує УМ, про це під час акції проти русифікації освіти на площі Конституції біля Верховної Ради заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він привітав всіх з річницею Декларації про державний суверенітет України і подякував за активну проукраїнську позицію.

 

«30 років тому 16 липня 1990 року в цій будівлі Верховної Ради України була підписана і прийнята Декларація про державний суверенітет. Це не просто нормативний законодавчий акт. Це дорожня карта геополітичної катастрофи Путіна ХХ сторіччя. Це дзвони руйнації Радянського Союзу і дзвони відновлення державності України. Це величезний символ для всього українства», – наголосив Порошенко.

 

«П’ята колона» Кремля, представники якої засіли в тому числі в цій залі, також дуже добре розуміються на символізмі. Саме тому сьогодні Путін їде до окупованого Криму. Саме тому сьогодні вони – представники цієї «п’ятої колони», дивної антиукраїнської коаліції «Слуг народу» і ОПЗЖ, – спробували поставити закон про скасування української мови. І лише рішуча ваша воля зруйнувала цей сценарій. Я вітаю вас з цим першим кроком до нашої перемоги», – наголосив Петро Порошенко.

Він зауважив, що за 14 місяців нинішня влада зазнала краху і показала своє справжнє обличчя. 

 

Він подякував народним депутатам з минулого скликання Верховної Ради, які стали авторами Закону про мову. «Це справа мого життя, і я пишаюся, що цей закон підписав п’ятий Президент України Петро Порошенко. Я хочу наголосити, що ми навмисно це зробили після виборів для того, щоб не дати політизувати державницьке питання української мови», – зазначив Петро Порошенко.

 

Він наголосив, що спроби реваншу, які відбуваються за політичної волі Зеленського у коаліції з прокремлівськими політичними силами, не пройдуть.

«Політичну волю для цієї спроби реваншу дали дві політичні сили: перший – це Володимир Зеленський. Він неодноразово на своїх пресконференціях і на своїх відосиках обіцяв реванш, обіцяв переглянути закон про українську мову, виконуючи побажання своїх партнерів по коаліції з прокремлівських ОПЗЖ. Ми з вами не дамо це зробити і точно це зупинимо», – застеріг Петро Порошенко.

 

«Заважає мова – геть до Ростова! Це дуже добре чути і на Грушевського, і на Банковій. Треба буде – ще раз нагадаємо. Перемога точно буде за нами», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».Я

 

Як повідомляла УМ, Ірина Геращенко закликала Бужанського написати мовний диктант.

 

До речі, про так званий "мовний" законопроєкт якогось бужанського" жорстко висловився екснардеп, керівник УДА Дмитро Ярош.