Сорочинський ярмарок на Полтавщині планують скасувати

14:26, 12.07.2020
Сорочинський ярмарок на Полтавщині планують скасувати

Традиційний Сорочинський ярмарок, який щороку відбувається на Полтавщині, можуть скасувати.

 

Як повідомляє "Україна молода", причиною скасування може стати коронавірус.

 

Як заявив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін відкриття Сорочинського ярмарку може становити загрозу здоров'ю жителів Полтавщини, тому, можливо, його доведеться скасувати.

 

«Не можу сказати — буде ярмарок чи ні. Щотижня проводимо засідання регіональної комісії ТЕБ і НС, на який ухвалюємо рішення щодо ситуації з коронавірусом. Моє особисте бачення — проведення заходу несе велику загрозу здоров’ю жителів регіону», — зазначив він.

Лунін наголосив, що на Полтавщині немає внутрішньообласного розповсюдження інфекції, а на ярмарок приїдуть люди з інших регіонів, тож є певні ризики.

 

За інформацією місцевих чиновників, нині Полтавщина відповідає всім показникам послаблення карантинних обмежень: завантаженість ліжок: 0,88%, рівень охоплення тестуванням — 41,260 на 100 тисяч, відсотки виявлення — 0,74%.

 

За минулу добу в регіоні зафіксували 3 нові випадки COVID-19, а за останній місяць хворобу виявили у 54 жителів області. Загалом із початку карантину у Полтавській області діагностували 331 випадок інфікування. Сьогодні продовжують лікування 27 людей. Серед них немає важких пацієнтів.

 

«Переважно протягом цього місяця коронавірус нам завозили з інших областей або навіть країн. Для прикладу: із Харкова — 3 випадки, із Києва — 21 випадок, по одному з Африки й Росії. Нині Полтавщина — у п’ятірці областей з найменшою кількістю хворих. Говорити про посилення карантину поки зарано. Але все буде залежати від поведінки кожного з нас», — сказав Лунін.

 

Нагадаємо, Сорочинський ярмарок — один з найвідоміших ярмарків в Україні, що відбувається в селі Великі Сорочинці Миргородського району на Полтавщині, його традиційно влаштовують у кінці серпня. Від З серпня 1999 року, згідно з указом президента України, Сорочинський ярмарок має статус національного.