Ляшко застерігає: пневмонія через десятиліття стане невиліковною, а трансплантації - припиняться
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Віктор Ляшко став головним санлікарем завдяки секретарю РНБО Олексію Данілову.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов безпосередньо вплинув на призначення головним санітарним лікарем України Віктора Ляшка на початку пандемії коронавірусу у світі в лютому.
Адже на той час в Україні посада головного санітарного лікаря була вакантною. Саме тоді секретар РНБО нібито випадково запропонував призначити ним Віктора Ляшка.
Як передає «Україна молода», про це Олексій Данілов розповів у інтерв'ю "Українській правді", яке оприлюднено у понеділок.
Так, на великій нараді 11 лютого стало зрозумілим, що людини, яка б несла відповідальність за санітарно-епідеміологічний стан в Україні, немає. Адже це посадові обов'язки саме головного санітарного лікаря, зауважує пан Данілов.
«Це сталося 11 лютого, коли ми в Раді нацбезпеки зібрали велику нараду, була міністр пані Скалецька і я, було, принаймні, чоловік 35-40, і я питаю: «А де наш головний санітарний лікар?». І тут така тиша. Я кажу: «Я не зрозумів». Відповідь: «А в нас його немає». Я кажу: «Почекайте, як немає головного санітарного лікаря, зараз ми в ситуації пандемії?», - пригадує пан Данілов.
Після секретар РНБО спитав, чи є на нараді заступники міністра охорони здоров'я. Тоді їх було троє, серед яких і Віктор Ляшко
«Віктор встав і каже: «Я заступник». Я кажу: «Дивіться, призначайте цю людину санітарним лікарем». От так це сталося», – розповів Данілов журналістам «УП».
На думку секретаря РНБО, реформа Міністерства охорони здоров’я призвела до того, що в Україні у момент пандемії не було головного санітарного лікаря, який і має відповідати за санітарно-епідеміологічний стан нашої країни.
Нагадаємо, що Віктор Ляшко народився 24 квітня 1980 року у селі Осова Рівненської області. З 2013 року до лютого 2014 року очолював Київський обласний лабораторний центр Санепідемслужби.
У 2015 − 2018 році був консультантом з питань громадського здоров'я проєкту USAID Реформа ВІЛ-послуг в дії. Також працював експертом з питань громадського здоров’я в Реанімаційному пакеті реформ у 2014 − 2016 роках. У лютому 2018 року Ляшко став заступником гендиректора Центру громадського здоров'я.
Ляшко в інтерв'ю неодноразово заявляв про політичні амбіції: зокрема він не відкидає своєї можливої участі у виборах на мера Києва і хотів би взяти участь у наступних президентських виборах.
Як повідомляла «УМ», Віктор Ляшко разом із президентом Зеленським порушив карантин у кав’ярні у Хмельницькому, що було визнано судом.
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Разом зі Світовим банком Україна презентували план змін «Матриця реформ», спрямований, зокрема, на реформування управління публічними інвестиціями. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
На отриманні хабаря у $2 тисячі в Києві правоохоронці затримали заступницю голови Центральної МСЕК, яка обіцяла військовозобов’язаному за цю суму оформити інвалідність. За даними джерел "Української правди" у правоохоронних органах, йдеться про 54-річну Ліану Левченко. >>