Хрест на Майдані: активісти закликають в День Конституції провести спільний молебень християнських Церков України
У серпні цього року виповнюється 14 років з дня непересічно брутальної події. >>
Свято-Троїцький Браїлівський жіночий монастир РПЦ в Україні закрив свої двері для парафіян.
Свято-Троїцький Браїлівський жіночий монастир, який належить РПЦ в Україні, закрив свої двері для парафіян на невизначений час з 6-ї ранку суботи, 25 квітня.
Дивує, що монастир називає причиною такого кроку не пандемію коронавірусу, через яку закрито на карантин Києво-Печерську Лавру та низку інших монастирів РПЦ в Україні, а «продовження карантину в Україні» та нібито підпал Свято-Успенського чоловічого монастиря в Одесі.
І це при тому, що між цими двома монастирями доволі суттєва відстань.
Про таке рішення Браїлівського монастиря повідомляє «Україна молода» в суботу.
«Підтримую дане звернення (звернення Чернівецької єпархії щодо підпалів монастирів і храмів УПЦ так званого Московського патріархату – Ред.), і розумію що загроза є для всіх монастирів. Корисні рекомендації, до яких повинні прислухатись монастирі. Я благословляю з ранку, з 6:00 закрити Браїловський монастир для прихожан і паломників, службу будуть звершувати за закритими дверима, моляться священнослужителі і монашествующі. Прохання до прихожан і паломників з розумінням поставитись до даного вимушеного заходу», — цитує митрополита Вінницького Варсонофія сайт Вінницької єпархії РПЦ в Україні.
Як повідомляла «УМ», у ніч на 24 квітня в Одесі сталася пожежа на території Свято-Успенського чоловічого монастиря УПЦ МП. Поліцейські розслідують пожежу як навмисний підпал.
Саме московське попівство тривалий час ігнорувало пандемію, аж доки на карантин не було закрито Києво-Печерську лавру, де на коронавірус вже захворіло понад 100 насельників. А також Іонінський і Голосіївський монастирі РПЦ у Києві.
Святогірська і Почаївська лаври нині також перебувають у користуванні українського підрозділу Російської православної церкви – УПЦ (МП). Ця релігійна організація стала єдиною в Україні, чільники якої закликали своїх вірян приходити на Великодні служби Божі, всупереч чинним обмеженням через поширення нового коронавірусу.
Духівництво РПЦ в Україні, яке господарює в Почаївській лаврі на Тернопільщині не побажало виконувати умови карантину: московське попівство просто відчинило ворота монастиря у Почаєві і пустило усіх бажаючих до головного храму, що спричинило скупчення вірян.
У серпні цього року виповнюється 14 років з дня непересічно брутальної події. >>
Три військові ікони для трьох бойових підрозділів: 9-го та 12-го армійських корпусів, а також для 28-ї окремої механізованої бригади освятили у Трапезній палаті Києво-Печерської лаври. >>
17 травня о 12:00 на площі перед Успенським собором у Києво-Печерській лаврі відбудеться молитовний захід Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій за полонених воїнів України. >>
Ця щира міжконфесійна молитва за долю воїнів, які витримують нелюдські тортури у ворожому полоні, відбудеться 17 травня поточного року в Києво-Печерській лаврі та інших церквах і храмах ПЦУ та УГКЦ. >>
«У цей час, коли російські агресори продовжують сіяти смерть на нашій землі, ми примножуємо свої молитви та зміцнюємося вірою. >>
На засіданні Священного Синоду, яке пройшло 3 квітня 2026 р. в Синодальній залі Митрополичої резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі в м. Києві, було засуджено антиканонічну діяльність групи осіб, які самовільно послуговуються назвою Української православної церкви КП. >>