Очистилися першими в Україні: Львівщина позбулася всіх церков Московського патріархату
В Україні Львівщина стала першою областю, де більше немає релігійної громади Московського патріархату. >>
Почаївська лавра фігурує у кримінальному провадженні через порушення санітарних норм.
Почаївська Свято-Успенська лавра на Тернопільщині стала другим монастирем в історії незалежної України, чиє духовенство фігурує у кримінальному провадженні поліції області через порушення вимог карантину на Великдень.
Що й казати, священики РПЦ у цьому монастирі проводили богослужіння, як зазвичай, ніби й не чули про пандемію коронавірусу. При цьому, усіляко ігнорували поліцію. Першими ж «кримінальними» порушниками стали їхні колеги зі Святогірської лаври, де митрополит Арсеній навіть давав цілувати руки вірним.
Як повідомляє «Україна молода», кримінальне провадження порушено через брутальне порушення вимог карантину: під час служби у головному храмі Почаївської лаври перебувало багато осіб, які не дотримувалися соціальної дистанції, частина з них - без засобів індивідуального захисту.
«Божественна літургія у Почаївській Свято-Успенській лаврі відбулася за участю великої кількості вірян. Згідно із попередніми домовленостями з духовенством Почаївської лаври, богослужіння мало проводитися з виконанням всіх умов та правил карантину. Прихожани мали перебувати на прилеглій території, а не в храмі», - йдеться в повідомленні поліції Тернопільщини.
Утім, як зазначається, на пасхальному богослужінні, яке розпочалося о 23-й годині, поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі, ще кількадесят парафіян перебували надворі. Переважна більшість з них не дотримувалися належної дистанції.
Окрім того, під час релігійної відправи духовенство відчинило двері монастиря, й віряни, всупереч установленим обмеженням, почали масово заходити всередину. При цьому, ще й скандалили з поліцейськими, які їх застерігали.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження за статтею 325 КК (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від п’яти до восьми років.
До речі, на сусідній Хмельниччині, в селі Головчинці зафіксовано два випадки коронавірусу у Свято-Преображенському жіночому монастирі РПЦ в Україні.
Що й не дивно, адже саме московське попівство тривалий час ігнорує пандемію, аж доки на карантин не було закрито Києво-Печерську лавру, де на коронавірус вже захворіло понад 100 насельників.
Зауважимо, що і Святогірська, і Почаївська лаври нині також перебувають у користуванні українського підрозділу Російської православної церкви – УПЦ (МП). Ця релігійна організація стала єдиною в Україні, чільники якої закликали нині своїх вірян приходити на Великодні служби Божі, всупереч чинним обмеженням через поширення нового коронавірусу.
Канонічна помісна Православна церква України натомість закликала вірян не йти до храмів, а приєднуватися до служб Божих онлайн чи за допомогою відеотрансляцій, а паски освячувати свяченою водою самостійно.
Із таким самим закликом виступила і Українська греко-католицька церква, що є частиною католицької спільноти, але дотримується східного обряду і юліанського календаря.
В Україні Львівщина стала першою областю, де більше немає релігійної громади Московського патріархату. >>
У Лановецькій громаді на Тернопільщині стартував проєкт фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблений за допомогою Програми USAID DOBRE. >>
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>