Київ і Донецьк планують обмін полоненими 16 квітня

20:51, 15.04.2020
Київ і Донецьк планують обмін полоненими 16 квітня

Останній обмін утримуваними особами відбувся 29 грудня 2019 року.

Керівництво України мовчить про дату чергового так званого обміну полоненими, запланованого між офіційним Києвом і бойовиками терористичної «ДНР» на 16 квітня.

 

Тоді як російські ЗМІ і інформаційні ресурси терористів повідомляють про це відкрито, інформує «Україна молода» у середу, 15 квітня.

 

Зокрема, так звана омбудсмен «ДНР» Дарина Морозова заявила саме про 16 квітня, як про дату обміну.

 

Видання «Українська правда», посилаючись на власні джерела у Луганську та Донецьку, повідомляє, що в ОРДЛО готові до так званого обміну.

 

У середу вранці з виправної колонії №32 у Макіївці вивезли двох українських військовослужбовців, які були затримані бойовиками у 2019 році. Усім іншим утримуваним армійцям повідомили, що вони залишаються.

 

Попередньо це військовослужбовець 79 десантно-штурмової бригади Збройних сил України Микола Гриненко та 53-ї бригади Віктор Шайдов.

 

"Моєму сину сказали, що Донецьк його готовий віддати, але Україна не надсилала запит", – повідомила мати одного військовополоненого.

 

Також у понеділок 13 квітня у рамках підготовки до передачі на підконтрольні Україні території з Краснолуцької виправної колонії №19 до СІЗО в окупованому Луганську привезли кількох цивільних – наразі їх утримують в одній камері.

 

Зауважимо, що ще два місяці тому, 15 лютого, президент Володимир Зеленський заявив, що українська влада веде переговори про повернення 200 ув'язнених Росією українців.

 

5 березня українська сторона в Мінську передала список з понад 200 прізвищ для обміну утримуваними особами і полоненими з ОРДЛО. 6 березня уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова заявила, що до списку на обмін з РФ включили 86 незаконно ув’язнених кримських татар.

 

Останній обмін утримуваними особами відбувся 29 грудня 2019 року. Тоді бойовики ОРДЛО звільнили 81 українця, з них 76 повернулися на підконтрольну Україні територію. У свою чергу, Україна передала 124 особи.

 

Згодом СБУ опублікувала список повернутих в Україну осіб, серед яких 12 військових, 64 цивільних.