Справи Майдану: оголошено підозру керівнику слідчого відділу Києва

15:39, 08.04.2020
Справи Майдану: оголошено підозру керівнику слідчого відділу Києва

Наразі вирішують питання про застосування запобіжного заходу і відсторонення підозрюваного від посади.

У межах розслідування "справ Майдану" про підозру повідомили керівнику слідчого відділу одного з столичних управлінь Нацполіції. Прокурори встановили, що у 2014 році він незаконно затримав за нібито масові заворушення учасника протесту.

 

Про повідомлення підозри чинному правоохоронцю повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.


"Прокурори 7 квітня 2020 року повідомили про підозру чинному співробітнику правоохоронного органу – керівнику слідчого відділу одного з районних управлінь Нацполіції України в місті Києві" ,- – йдеться в повідомленні.

 

Відповідно до нього, у січні 2014 року підозрюваний обіймав посаду старшого слідчого райуправління.

 

Прокурори встановили, що він безпідставно, без будь-яких доказів незаконно затримав за нібито масові заворушення учасника протесту. Слідчий склав і підписав повідомлення про підозру йому.

 

При цьому правоохоронець вдався до службової фальсифікації. Згодом він подав до районного суду Києва безпідставне клопотання про обрання щодо невинної людини запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. А суд протиправно клопотання задовольнив.

 

Наразі вирішують питання про застосування запобіжного заходу і відсторонення підозрюваного від посади.

 

Як повідомляла УМ, усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику "Справу Майдану". Вона нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

 

Про підозру також повідомили організаторам, виконавцям та середній ланці. Серед них фігурують прізвища таких ексчиновників: президента-втікача Віктора Януковича, ексголови СБУ Олександра Якименка і його ексзаступників, ексгенпрокурора Віктора Пшонки тощо.

 

Генпрокурор Ірина Венедиктова усунула свого заступника Віктора Трепака від усіх справ, розслідуванням яких займається Служба безпеки, в тому числі, справами Майдану. Після цього Трепак написав заяву на звільнення